Blogs / Astro / Velo / Grāmatas / Saites / Par / Twitter / Bildes / Video /

Skip to content

draugiem.lv – nekas nav mainījies?


 

Pirms deviņiem mēnešiem es izdzēsos no draugiem, dažādu motīvu vadīts, jo daļēji tur pieriebās. Tagad jūnijā atjaunojos, un zini ko? Nokonstatēju ka gandrīz gada laikā tur nekas uz labo pusi nav mainījies. “Labā puse” manā skatījumā ir lietotājam jaunas un ērtas fīčas, nevis jauni reklāmas laukumi vai maksas pakalpojumi. Vakar čoms vēl uzdeva jautājumu “nez kad ta draugiem.lv izlaidīs API?” nu man liekas pie šitādiem apgriezieniem nekad :D

draugiem.lv neiet

Okei, pietiks apdirst, šeku trīs fīčas “kuras es būtu ieviesis, ja es būtu draugiem.lv CEO bla bla bla”:

integrēts Google Maps, kurā lietotāji atzīmē savu māju / darbu, uzņēmēji par maksu atzīmē savus biznesus (parasts lietotājs tad smuki redzētu kuri draugi ir viņa rajonā ar ko aiziet pa aliņam, vai kāda picērija ir tuvumā, vai ar kuru paziņu aiziet darba pusdienās, smuki, ne?). Pagaidām kautkas ar Google maps notiek Zip frontē, nu redzēsim vai tas attīstīsies tālāk.

foto drukāšana no galerijām, jo padomā tik, tā būtu jauna zelta bedre kur slaukt naudu! Bet slaukt tā pa godīgam, jo kurš gan atteiktos ieklikot pāris albūmiņus un palaist uz printēšanu, un puika no draugiem.lv atmītos ar felli uz tavu ofisu un iedotu smuku Ēģiptes ceļojuma vai Beach Party albūmu :) Samaksa ar tiem pašiem sms vai iNaudu. Think, draugiem.lv, think.

dienasgrāmatu pārtapšana blogos. Gribat masveidā privatizēt Latvijas vēl topošo blogsfēru? Nu tad uztaisiet krutākas tās dienasgrāmatu sadaļas: formatēšana, bildžu vai video embedošana, hipersaišu aktivizācija. Atļaujiet cilvēkiem izpausties, nevis tikai rakstīt pliku teikstu, kurā pat uz linka nevar uzklikot. Viena baigā patiesība: starp maniem paziņām, kas nesūda nerubī no blogošanas un nekad arī paši neinstalēs kautkādu WordPresu vai nereģistrēsies blogiem.lv, ir vairāki kas draugos raksta dienasgrāmatu. Padomā tik – gandrīz vai armija ar blogeru embrijiem, jums tikai jādod viņiem pieklājīgs instruments un tā lieta aizies.

12 Komentāri

 1. Haha, mīkstais, nevari bez draugiem.lv :D Atceros, tā borēji :D :D :D Visi, kas baigos mētā, tipa izdzēsu, vairs nekad nekad nereģistrēšos nelietošu, tas apmēram, ka izdzēš blogu un vairāk nerakstīšu blogu, arī pēc laika atgriežas. Ha ha

  30-Jul-08 at 11:02 | links
 2. es gan tev atbildēju šādi:
  Gudri dirst nav malku cirst.

  es nezinu vai tev ir pieredze strādāt lielā uzņēmumā, kurā ir ļoti sarežģīta IT infrakstruktūra, kas vēsturiski jau ir nepareizi iegājusi sliedēs, un to visu mainīt ir ārkārtīgi sarežģīti. mazos uzņēmumos ir cita lieta, ātri var visu nomainīt, bet lielos ir ārkārtīgi sarežģīti. To ko redzam mēs, frontends ir tikai 5% no visa.

  par reklāmas laukumiem, ja tev atnāk kārtējais Tele2 un saka, ka 3000 ls dienā, ja ieliksi man reklāmu tur un tur, tad tu neko nedarītu? pateiktu, ka nifiga, mums tur nav plānota reklāma… nemuldi :)

  30-Jul-08 at 11:08 | links
 3. Mfz, tu nav prātiņu izčurājis? :D Es nekad neesmu teicis ka tur neatgriezīšos – es vnk ņēmu pauzi no tās megakomunikācijas kas tur notikās un jau par rituālu bija pārvērtusies. Tā nu ir tagad sagadījies, ka esmu uzsācis vairākus savus biznesiņus, un bez aktīva paziņu loka nu nekur, tāpēc ir vajadzīgs tur atgriezties un atjaunot kontaktus.

  30-Jul-08 at 11:10 | links
 4. Nombre, esmu strādājis gan mazos gan lielos, un tās korporatīvās sajūtas ir pazīstamas. Kritika nav aizliegta, tāpēc arī rakstu par to, ko domāju un kādus pakalpojumus ieviestu. No draugiem piemēra vispār ir redzams ka viņi sirgst ar pāris kaitēm kuras nav spējīgi atrisināt visas eksistences garumā – lai arī kā tur struktūra iegājusies, tas nav attaisnojums. Glābj vienīgi tas, ka viņi ir monopols, tāpēc jau var kā māk, nevis kā vajadzētu :)

  30-Jul-08 at 11:14 | links
 5. Pipars jau baigais esi :D Bet jā, savā ziņā jāpiekrīt, spamošanai ideāla vieta :D

  30-Jul-08 at 11:26 | links
 6. Guntars - skats no alas

  Par to mainījies/nemainījies, protams, varētu pastrīdēties, bet par tām 3 idejām..
  1) Interesanti kā tu iedomājies googlemapu, uz kura kaut vai 100K jeb1/6 no aktīviem lietotājiem uzliktu savas picērijas un mājas. googlemapus mēs izmantojam jāņos un jaunajāgadā, svinību vietu atzīmēšanai, neko vairāk kā savu draugu svinību vietas tur sakarīgi nav ioespējams attēlot un arī uz citas kartes nevarētu. Iedomājies kā izskatītos Rīga. Nerealizējama ideja.
  2) Pogu drukāt ieviest nav grūti, ir tikai pāris sīki trūkumi – jānodrošina drukāšana un piegāde, ko reāli nevar nodrošināt neviens no kantoriem, kas piedāvā šos pakalpojumus, turklāt visām 46 mljn bildēm, kas šobrd guļ uz serveriem, izmērs nav piemērots drukāšanai. Sen izspriesta un atmesta ideja.
  3) Šobrīd dienasgrāmatās ir 1 325 209 ierakstu, dienā nāk klāt apmēram 5K ar apmēram 300K pageview dienā. Kāpēc tās vajadzētu pārtaisīt par blogiem? Cita lieta, ka jāaplipina ar papildiespējam – foto, video u.t.t. Viens no dienaskārtības punktiem. Šobrīd tā saucamajā LV blogosfērā ir 99% nekvalitatīvu vai garlaicīgu blogu. Blogi būs atsevišķi no dienasgrāmatām, bet pagaidām vēl nav skaidra pamata koncepcija – masu vai kvalitatīvs saturs.

  tas tā īsumā..:)

  31-Jul-08 at 12:32 | links
 7. Paldies par interesanto atbildi, bet es vēl bišku paturpināšu ;)

  1. uzdevums ir nerādīt katram lietotājam visus miljonus, bet gan viņa draugus, tad gmaps uzdevums sašaurinās līdz dažiem simtiem pushpinu, kas vairs nav katastrofa. ir taču internetā līdzīgi projekti, ja reiz viņi spēj pavilkt, arī jūs varētu.

  2. piegādi tad varbūt līgumu ar kādu kas to dara, vai arī elkoru, un kam vajag lai velkās uz elkoru pēc savām foķenēm. taisa tur kvalitatīvi. un sākumam nevajag ar vecajiem 46milj, jāsāk ar tikko ielādētajām, pie tam katras izšķirtspēja tad arī noteikti kāds izmērs būtu ideālākais drukāšanai.

  3. nu par dienasgrāmatām pats atbildēji bet neredzi to – 300K pageviews, tas ir super rādītājs, un šito visu atstāt tādā haltūrā kā tagad ir grēks. bet vismaz priecē ka pie šitā strādājat, es ļoti gribētu lai mana noplukusī dienasgrāmatiņa draugos tiktu papildināta ar jaunām fīčām (fontu formatēšana neskaitās, to mums nevajag).

  nu ko lai saka, cīnās vīri, gan jau kaut kas sanāks ;)

  31-Jul-08 at 13:35 | links
 8. vēer

  Tagad d-sā, kaut kas jums tur neiet :/

  31-Jul-08 at 22:18 | links
 9. tips no audioholiķa:
  es zinu, ka nav viegli salīmēties ar tām autortiesībām, bet /mp3 sadaļa, kura visu laiku bija tādā beta režīmā nu ir nosprāgusi pavisam. orbam ir līdzīgs rādžs, bet tur šamējie plēš 50 saņus, vai arī dziesma ir jāizmāna no servera un tad jāklausās, kas visu sarežģī.

  05-Aug-08 at 04:11 | links
 10. Jurkijs

  Hi visiem.
  Viss jau būtu bumbās, bet draugiem.lv labākais(arī lielākais?!) db priekš stiprajām instancēm tb(kas, kur, kad, ar ko, kapēc, cikos, kāds nolūks, etc) :(((
  Vnk sakot jauka datu bāze dienestiem, kuriem draugiem.lv nu nekādi nedrīkst/nevar/nevarēs nekad atteikt rakņāties…
  No pieredzes zinu, iem, vdd, u.c. savās db netarod, “draugos” – 5 min., juhu/ir/sovsemi potrahami.
  Tas nepriecē, zinu Jūs savādāk nedrīkstat:(((
  Nelietoju:(

  25-Dec-09 at 23:13 | links
 11. Jurkijs

  P.S.
  Eh, cilvji tik naivi;
  *mana meita/sieva/mamma šovakar/rīt/tad un tad..,plkst…, būs/nebūs, darīs(arī konkrētāk) to un to…, es/mēs nevarēsim būt tur un tur, jo viņai (meita/sieva/mamma) darbs/haltūra/darījums tur un tur beigsies/sāksies tikos un tikos, nākošā būs tur un tikos… – baisi izsmeļoši, kam interese par šo!:(((
  *viņas draudzenes paziņas (persona) tad un tar būs no tikiem…, varbūt sarunājam uz citu laiku, jo manējais arī dežūrē …
  Itkā nevainīgi, hmz, bet draugiem.lv nedrīkst izvairīties – likumā pienākums sniegt pieeju/uzglabāt izsmeļošu(ļoti) infu 6mēn(laikam, varbūt 2y) min., ieinteresētajiem
  Daudz variācijas, kā caur dr/dr/dr/dr uzzin un salipina vajadzīgo.
  Da ko es te, isp’am tak kliki ar jāglabā, bet draugiem.lv ērtāk.

  25-Dec-09 at 23:42 | links
 12. varbūt kāds zina kā apskatīties citu albūmā bildes ko viņi negrib rādīt citiem.. slēptās bildes….???????? rakstiet uz epastu ashais7@inbox.lv

  13-Jan-10 at 13:07 | links

Iekomentē

Tavs epasts publiski netiks rādīts Required fields are marked *
*
*