Blogs / Astro / Velo / Grāmatas / Saites / Par / Twitter / Bildes / Video /

Skip to content

Kā pakāst 2000 Ls jeb “Draugiem efekts”


Par “Draugiem efekts” parādību varētu nosaukt situāciju, kad Tavs reklāmas baneris vai links portālā draugiem.lv panāk Tava servera nobeidzēšanos. Tas pats vecais digg effect, tikai piemērots mūsu mazajam lauku internetam. Piemēram, kā tas šobrīd acīmredzot noticis ar portālu/veikalu Sportot.lv.

Server down

Par šādu fišku jau agrāk esmu jautājis dažiem LV hostinga kantoriem, liekas gan Skynet, gan Serveris atbildēja, ka nav problēmu, viņi izturēs. Acīmredzot Sportot.lv nepaveicās un serverītis ir nosprādzis, vai pārsniegts mēneša trafika limits, par ko lapas īpašnieki uzzinās tikai pēc pāris dienām..

Morāle šāda: pirms izvērs baigo mārketinga kampaņu internetā, pārliecinies vai Tavas mājas lapas serveris izturēs pēkšņo trafika vilni. Lai nesanāk, ka 2000 Ls vērtā reklāma ir pirkta par velti (jo mājas lapa ta neiet). Varbūt draugiem.lv, apzinoties šādu problēmu, varētu iekļaut cenā lapas spoguli, vai laicīgi pabrīdināt savus klientus.

11 Komentāri

 1. vot, šo es ar novēroju. btw- veikals izskatījās tīri sakarīgs, ja neņem vērā, ka beigās vairs neielādējās.. :D

  25-Sep-08 at 21:13 | links
 2. Nez, es nepaspēju ievērtēt veikaliņu, arī likās varētu būt labas preces :D

  25-Sep-08 at 21:22 | links
 3. vēer

  Es arī mēģināju ieiet, bet netiku.

  25-Sep-08 at 22:11 | links
 4. Ingus

  Nu no tehniskā viedokļa jau hostētājs var pateikt, ka izturēs, jo pēc visiem viņa rīcībā esošajiem datiem tā izskatās. Otra lieta ir tā, cik gatava ir konkrētā mājas lapa šādai slodzei, tb vai neiestājas mērens kirdik pie lielāka vienlaicīga lietotāju skaita.

  25-Sep-08 at 22:16 | links
 5. ō jā, tas arī faktors. reiz baigo murgu par Joomla dzirdēju, ka tam veroties ciet pie 3K vienlaicīgi onlainā, tas varēja būt kādā no vecajām versijām..

  25-Sep-08 at 22:36 | links
 6. Tādēļ vajag izmantot īstus rīkus, ar to domāju Drupal Cms. Pareizi sakonfigojam un nebūs nekādu problēmu, ja vien dzelži un truba izsturēs.

  25-Sep-08 at 23:05 | links
 7. Pēdējais komentārs spārda.

  26-Sep-08 at 08:59 | links
 8. Ivaram CMS ka tik staadiit.. :D Lai vai kaa – no shii jaauzmanaas ir gan! :) Pasham sanaca putra ka neparekjinaju slodzi ko serveris velk, un taaa…

  26-Sep-08 at 18:26 | links
 9. nu Drupalam itkā nav ne vainas, nesen jaunāko versiju gramstīju un konfigurēt varēja ka tik turies. vienīgi, par tā trafika limitiem nav ne jausmas, nav gadījies saskarties..

  26-Sep-08 at 18:30 | links
 10. Šis tiešām liekas interesants gadījums Latvijā. Negribi uzjautāt kur tad tieši bija vaina un uztaisit jaunu rakstu… :)
  Interesanti, ka domēns ir reģistrēts uz privātpersonu. Lai arī apakšā idejai vienmēr ir īpašnieks, bet domēnus parasti reģistrē uz firmu.
  Un hostējas serveris, k-kādā pēc pāris pazīmēm “krūmu kantorī” SIA BOFH? laba mājas lapa :)

  27-Sep-08 at 23:14 | links
 11. vēer

  Bastard operator from hell :D?

  01-Oct-08 at 23:38 | links

Iekomentē

Tavs epasts publiski netiks rādīts Required fields are marked *
*
*