Blogs / Astro / Velo / Grāmatas / Saites / Par / Twitter / Bildes / Video /

Skip to content

Kāpēc reklāma blogā NAV slikti, jeb kāpēc jāliek saite par velti?


Tātad, nedaudz gribu paust savu nostāju attiecībā par blogošanu, reklāmām un peļņu. Nombre sacepās, ka iemetu AdSense un pasludināja ka vairs nenāks uz manu blogu :) Ceru, ka tas bija joks. Bet, tas uzvedināja noformulēt manu sen perināto domu: blogeri Latvijā (un arī pasaulē) ir savā ziņā labdari. Tas attiecas pirmām kārtām uz “lielākajiem” blogeriem. Tulīt paskaidrošu:

Ir Onkulis vai Laacz. Viņus ik dienas apmeklē tūkstoši. Viņi regulāri uzraksta kādu rakstu, kurā piemin kādu jaunu vai interesantu mājas lapu. Bet viņi par to nesaņem ne centa. Jauki – biznesa pasaulē tas saucas zaudējumi, jeb altruisms nezin kā vārdā. Es uzskatu, ka tāds resurss, kas uz citu lapu novirza trafika kaudzi, ir pelnījis par to samaksu. Bet, tā kā mūsdienās vēl nav tāda universāla affiliates sistēma* tad atliek pelnīt ar kaut ko citu. Tur palīgā nāk baneru vietas, kontextuālā reklāma (AdSense, Textads), maksas raksti (pa kluso vai atklāti) un visādi widgeti (ieskaties).

Mūsdienas, diemžēl vai par laimi, nav komunistiskā sociālisma utopija, kurā visi visu dara ar patosu un vadoņu vārdā. Mūsdienās ir jāpelna, un nekas tā nemotivē attīstību, kā panākumi (tai skaitā peļņa). Tas pats Problogger – vai viņš ražotu tik interesantus rakstus no dienas dienā, ja nesaņemtu pienācīgu peļņu? Pareizi, viņš uzliktu mīksto un aizietu strādāt kādā utainā kantorī par projvadu, un tev, savukārt, nebūtu ko palasīt viņa blogā :) Nauda nav ļaunums, nauda ir okei, tikai vajag mācēt visu apvienot.

Protams, tie paši Latvijas lielāko blogeri teiks, ka viņi tāpat rakstītu savos blogos, ja arī nebūtu izgudrota neviena peļņas iespēja. Jā, arī es tam piekrītu, es rakstu ne dēļ domas pelnīt, bet attīstīties un dalīties zināšanās. Bet, viņi noteikti arī priecātos (priecājas) par katru pārdomātu un funkcionējošu risinājumu, kas viņu vaļasprieku papildina ar peļņu. Jo ir tāda lieta, ka apetīte rodas ēdot, galvenais ir neliekuļot ka “reklāmas pie mums?? nekad!” un pēc gada skaties – hopā, reklāmas kā sauktas tomēr uzrodas! :D

* iedomājies, ka nākotnē blogā iemetot linku, tam piekabina tavu universālo ID un tu saņem centus no katra klika kas notiek uz tā linka. Viss ir godīgi – tu dāsni dāvāji trafiku, un saņēmi par to nelielu uzslavu.

10 Komentāri

 1. tu runā kā demogogs.
  tātad, Tu uzskati, ka visiem blogiem ir tā kā Tu raksti ja? Visi raksta pa brīvu, nenotiek nekāda atgriezeniskā saite, un vienīgā iespēja, kā nopelnīt ar blogu ir ieliekot reklāmas.
  Tad varbūt laiks paskatīties nedaudz plašāk. Jebkurā vietā no sākuma ir jāinvestē nauda/laiks/vienalga kas cits, lai tā vēlāk atpelnītos jeb atmaksākots un būtu gandarījums. Ar bloga palīdzību var iegūt jaunus kontaktus, darba piedāvājumus un daudz citas lietas, ko tavi nopelnītie santīmi neatsver nu nekādīgi.
  Ja par pāris latiem mēnesī es uzlieku sev uz bloga zīmīti – es esmu lēta prostitūta (ļoti atvainojos), tad tas jau norāda, cik esi lēts, un par katru santīmu esi gatavs jebko darīt.
  Uzskatu, ka šādas reklāmas izvieto tikai cilvēki, kas nekādīgi savādāk neprot piesaistīt ieguvumu no bloga.

  13-Apr-08 at 18:19 | links
 2. * iedomājies, ka nākotnē blogā iemetot linku, tam piekabina tavu universālo ID un tu saņem centus no katra klika kas notiek uz tā linka. Viss ir godīgi – tu dāsni dāvāji trafiku, un saņēmi par to nelielu uzslavu.

  hahaha, tas man atgādina tos spameris ar box.to (laikam) un citus affiliate lohatronus :D

  13-Apr-08 at 18:21 | links
 3. Skatos, baigais ērglis esi! :) No kurienes info, ka Kaspara un Mika blogus ik dienas apmeklē tūkstošiem cilvēku? ;)

  Mans viedoklis ir tāds, ka velti jūs maldinat cilvēkus – tagad kaudze LV blogu izraibinās sevi ar dumām reklāmām (AdSense), kas vispār vēl NAV paredzētas Latvijas tirgum. Piemēru? Ko man dod virs Tava bloga komentāru formas redzamā reklāma poļu valodā? (Pozcta Kwiatowa? WTF?)

  Pirms sāc runāt par pelnīšanu, apdomā vai spēj ražot saturu, kas cilvēkiem ir noderīgs. Ja raksti par to, ka neproti lietot Ubuntu, kāpēc lai uz savas nemākulības vēl pelnītu naudu? Var jau būt, ka esmu atpalicis savā godīgumā un neprotu taisīt naudu no nekā. Var jau būt..

  Un, jā.. Kaut kā nesaprot cilvēki, ka reklāmas BOJĀ lapas izskatu un ir cilvēkiem traucējošas by design. Kāpēc to pāris dolāru dēļ apgrūtināt dzīvi saviem lasītājiem? Tik zemu viņus vērtē? Slikti, pirms piesauc ProBlogger, padomā labāk kā viņš “rūpējas” par saviem lasītājiem. Padomā tālāk par “davai, ka salikšu te reklāmas un pelnīšu baigo piķi”.

  Ceru, ka šī padižošanas kaite tiks izslimota un reklāmas tiks iestrādātas labi pārdomātā manierē un tad, kad to izvietošana spēs reāli atmaksāties. Pagaidām tā ir tikai māžošanās!

  P.S. Pirms sprēgāt pretī, izlasam vēlreiz ko es rakstīju un pamēģinam saprast! ;)

  13-Apr-08 at 18:25 | links
 4. Māri, atvaino, bet Tavs uzskats šoreiz ir galīgi iebraucis sūdos, lūdzu nesalīdzini mani (blogu) ar lētu prostitūtu. Ja gribi cepties, dari to savā blogā nevis mana bloga komentāros – tā vairs nav kritika, bet uzdirsiens ne pa tēmu.

  Pārlasi (izlasi līdz galam) manu ierakstu, es tur arī pieminu ka rakstīšanai ir arī citi plusi.

  Un varbūt Tev ir pamaz pieredes ar AdSense – santīmus mēnesī pelnīs blogs, kuru dienā apskatīsies pieci cilvēki. Lielajiem blogiem, tai skaitā Tavējam, peļņai jābūt smukai. Ja protams ir vēlme to nomonetizēt.

  Un lūdzu, negruzī vairs mani par lētumu un jebkā darīšanu par kapeikām, Tu ar mani pat dzīvajā neesi ticies un runājies un jau izdari tādus secinājumus.

  13-Apr-08 at 18:28 | links
 5. Robx

  Protams ir underground un publiskā scēna. Parādiet kādu populāru web vietni kurā nav reklāmas?! Lai lapa klutu populāra ir vajadzīgi līdzekļi, ok var no savas kabatas finansēt, bet kā dēl neizmantot interneta sniegtās iespējas papildus nopelnīt? Tas pats A.Mednis ir salicis visur reklāmu un cep un iegādājās jaunu auto no salona.

  13-Apr-08 at 18:29 | links
 6. AdSense savulaik biju mēģinājis, bet jēgas maz. Daudz rādījās ne-lv reklāmas un, lai cilvēki uz tām klikšķinātu, tās bija jāliek nesmukās (lasītājam) vietās.

  Var jau būt, ka jāpapēta AdSense, bet maz ticības, ka tas atmaksāsies tagad, kad arī apmeklējums ir dubultojies. Nāks laiks, redzēsim. Pagaidām es uz to skatos skeptiski.

  13-Apr-08 at 18:34 | links
 7. krizdabz, lasi:

  Skatos, baigais ērglis esi! :) No kurienes info, ka Kaspara un Mika blogus ik dienas apmeklē tūkstošiem cilvēku? ;)

  Varbūt nedaudz pārspīlēju, bet ja manu niecīgo blogu lasa pie simts unikālo, tad tādus kā laacz un onkulis točna tikai divsimts nelasa ;)

  Mans viedoklis ir tāds, ka velti jūs maldinat cilvēkus – tagad kaudze LV blogu izraibinās sevi ar dumām reklāmām (AdSense), kas vispār vēl NAV paredzētas Latvijas tirgum. Piemēru? Ko man dod virs Tava bloga komentāru formas redzamā reklāma poļu valodā? (Pozcta Kwiatowa? WTF?)

  AdSense manā blogā ir testa režīmā, tas izskaidro poļu valodu u.t.t. Latvijas tirgum ir jau čupa reklāmu, paskaties pats kādi linki rādās kad ieej citur.

  Pirms sāc runāt par pelnīšanu, apdomā vai spēj ražot saturu, kas cilvēkiem ir noderīgs. Ja raksti par to, ka neproti lietot Ubuntu, kāpēc lai uz savas nemākulības vēl pelnītu naudu?

  Vot šitas ir reāls uzbrauciens no blogera kuru es cienīju un lasīju, nezinu smieties vai raudāt :) Es latviski blogoju tikai kopš 30.decembra, un uzskatu ka tīri normāli sanāk. Arī ieraksts par Ubuntu gļukiem ir ar vērtību – iepriekšējā ierakstā nolasījās čupa vērtīgu komentāru, kas noteikti palīdz Ubuntu lietošanā ne tikai man nemākulīgajam linux lietotājam.

  Un, jā.. Kaut kā nesaprot cilvēki, ka reklāmas BOJĀ lapas izskatu un ir cilvēkiem traucējošas by design. Kāpēc to pāris dolāru dēļ apgrūtināt dzīvi saviem lasītājiem? Tik zemu viņus vērtē? Slikti, pirms piesauc ProBlogger, padomā labāk kā viņš “rūpējas” par saviem lasītājiem. Padomā tālāk par “davai, ka salikšu te reklāmas un pelnīšu baigo piķi”.

  Es lasītāju vērtēju augstu. Atceries arī, ka viņš lielā mērā jau ir akls pret adsensei (adbloki un cilvēka zemapziņa) un ja vienu no simta kaitinās reklāma, tad ir jāiet pie psihologa ;)
  Un par Problogger nevajag – paskaties kur viņš bāž adsense, perfekti sapludinot ar ieraksta tekstu! Viņš nav nekāds nevainīgais dievs.

  Ceru, ka šī padižošanas kaite tiks izslimota un reklāmas tiks iestrādātas labi pārdomātā manierē un tad, kad to izvietošana spēs reāli atmaksāties.

  Es nedižojos, es skatos kas un kā notiks ar AdSense. Kaut ko uzzināt vari tikai mēģinot to darīt. Adsensi ļoti labi pārzinu rietumu lapās, bet kā tas ir LV, nezinu, tāpēc mēģinu.

  13-Apr-08 at 18:36 | links
 8. Biku esmu apjucis… Tu šodien tik daudz sarakstījis, ka nezinu vai komentāru trāpīšu pie pareizā raksta :)
  Katrā ziņā es Tevi atbalstu- blogošana Tev sanāk tīri ok un eksperimenti ar reklāmām man galīgi netraucē un pieļauju domu, ka arī turpmāk netraucēs.
  Kristapa teiktais par noderīgu saturu ir diskutējams jēdziens- cik cilvēku, tik arī dažādas izpratnes par noderīgu saturu.

  13-Apr-08 at 23:55 | links
 9. Trāpīji pie pareizā raksta. Paldies par labiem vārdiem, šajās kritiskajās dienās tie ir svarīgi :D
  Ta jau redzēs kā tālāk būs ar to reklāmu paveidiem un vietām ;)

  14-Apr-08 at 11:01 | links
 10. sandy

  Verdikts: Nombre ir interneta laukjis :)

  14-Apr-08 at 11:39 | links

One Trackback/Pingback

 1. […] trafika fabriku, kurā visi kā proletārieši strādā par velti :)) Eh, kā atkal prasītos pēc universālas affiliate programmas, nu vismaz Latvijas robežās.. ;) Uz […]

Iekomentē

Tavs epasts publiski netiks rādīts Required fields are marked *
*
*