Blogs / Astro / Velo / Grāmatas / Saites / Par / Twitter / Bildes / Video /

Skip to content

Pirms pērc auto, apskati šīs lapas


Ja esi izdomājis pirkt automašīnu, noteikti jau esi iztaujājis draugus un paziņas par foršāko autiņu vai arī labāko cenu variantu. Piedāvāju dažas tiešām labas lapas, kur papildus vari gūt informāciju par mašīnu standarta defektiem (tādi ir gandrīz visām!), drošības testiem (uz mūsu ceļiem idiotu netrūkst, drošs auto ir nepieciešamība) un pašu lietotāju atsauksmēm (grab, krīt nost, nedarbojas kā vajag, utt).

Crash testu rezultāti

Tu taču negribi nopirkt autiņu ar kuru pat parkojoties var nosisties, vai ne? Apskati šo lapu, pēc auto markas viegli sameklējams modelis kuru esi noskatījis. Katrai mašīnai attēls ar trieciena deformēto korpusu un izsmeļoš apraksts gan par priekšas, gan sānu triecienu izturību – avtomarket.ru.
crash

Savukārt šajā ASV lapā ir daudz video ar crash testiem visādos leņķos. Bet lai redzētu sava iekārotā autiņa izturību, var arī vienkārši aiziet uz YouTube un ierakstīt auto nosaukumu plus frāzi crash test.
crash

Lietotāju atsauksmes

Šī ir vienkārši kruta mega lapa: carsurvey.org, kur no visas pasaules cilvēki raksta atsauksmes par autiņiem ko pirkuši vai vienkārši palietojuši. Var laicīgi uzrauties uz kāda standarta defekta un pagūt pārdomāt par labu citam autiņam. Lapas plusi ir tādi, ka viņa ir ļoti vienkārša dizainā, ātri sameklējams interesējošais auto modelis, un vari pievienot arī savu atsauksmi.
car

Auto standarta defekti

Reti kas ir ideāls, un šitāda lapa noder apskatīties kādi standarta defekti tavai mašīnai var gadīties, un kādi auto modeļi tikuši atzīti par no rūpnīcas iznākušiem ar tādu defektu, ka nācies atsaukt to tirdzniecību. Iespējams, ka tie jau ir novērsti, bet iespējams, ka to nāksies darīt tev pašam vai arī oficiālajam dīlerim. Kanādiešu Vehicle Recalls On-Line Database lapā ātri atradīsi mazos riebīgos vai lielos dārgos defektus.
car

Vari pamēģināt arī Anglijas defektu lapu, kurā meklēšanas iespējas ir papildinātas ar vairākām fīčām.
car

Promiļu testeris

Pie reizes iečeko cik tev no rīta būs promiles, ja plāno šovakar patusēt – iAuto alkohola tests. Labais :)
alko

Ja šitas tev likās noderīgs, spread the word!

5 Komentāri

 1. kamōn, jebkura mašīna, kas ir pārdošanā ir (labāk vai sliktāk, bet) nokārtojusi drošības testu.
  Ja gribas nez kādu “drošību” ir jāpērk bruņumašīna. :)

  01-Feb-08 at 17:24 | links
 2. Ja iedziļinies testu rezultātos, tad atklājas briesmu lietas ;) Piemēram, krutam džipam izrādās priekšējās sadursmes gadījumā ceļi lupatās. Vai arī autiņām vispār nav sānu airbagi.

  01-Feb-08 at 18:29 | links
 3. vē er

  Jup, tā ir, autiņam pietiek laikam ar 2 vai 3 zvaigznēm, lai nonāktu “tirgū”, tā ka nerunājot par tankiem, starpība ir MILZĪGA starp 2 un 5 zvaigznēm. Protams, autiņus jau nepērk lai viņus sistu, bet nedaudz drošības nekad nenāk par ļaunu.

  01-Feb-08 at 23:19 | links
 4. Vēl paliek mans variants – NEKAD, atkārtoju – NEKAD nemācīties braukt ar auto, nekad neinteresēties par auto, vienmēr un visur izmantot sabiedrisko transportu, nu, kaut kā tā… tas daudz ko dzīvē atvieglo… nav jāuztraucas par degvielas izmaksām, nav jāizpalīdz visiem pēc kārtas… var jau neņemt mani galvā, vāvere tikai galu galā, bet tomēr…

  02-Feb-08 at 04:34 | links
 5. Tas kādu laiciņu ir okei, bet kad pāris reizes pasēdi pie barankas, tad vairs i negribi aizmirst par autiņu :D

  02-Feb-08 at 14:24 | links

One Trackback/Pingback

 1. Autoskolas Latvijā on 23-Jul-08 at 01:04

  […] vai kāds darīs. Visiem labi kā tagad: iezubrīju, dabūju kartīti, iemērcu šampa glāzē un līzinga autiņā spiežu pedālīti rādīdams […]

Iekomentē

Tavs epasts publiski netiks rādīts Required fields are marked *
*
*