Blogs / Astro / Velo / Grāmatas / Saites / Par / Twitter / Bildes / Video /

Skip to content

Skaties dzīvajā uz Starptautisko Kosmosa Staciju


Super, beidzot SpaceWeather tūlis Zemes mākslīgo pavadoņu novērošanai ir pieejams arī Latvijas teritorijai. Pirms tam viņi publicēja datus ASV un Kanādai, un tagad ir iedarbināta starptautiskā versija. WTF ar to var darīt? Vnk ievadi savu atrašanās vietu, un Tev iedos datus par šodien/rīt/parīt redzamajiem spožākajiem satelītiem. Precīzi dati ar grādiem, virzieniem, un parādīšanās laiku. Jo īpaši tā fīča noder, ja gribi redzēt dzīvajā Starptautisko Kosmosa Staciju (ISS), kura lidojot virs Latvijas ir ļoti spoža, nevar nepamanīt, ja zina kad un kur jāskatās ;) Tāpat iespējams redzēt ISS kopā ar Space Shuttle, kad tas ir pievienojies stacijai orbītā, vai atrodas tās tuvumā.

Ievadam savu dislokāciju:
satelītu vērošana

Skatamies kādi šovi drīzumā:
ISS

Šajā tabulā redzam, ka šonakt bez piecpadsmit divos varēs novērot Starptautisko Kosmosa Staciju: ISS, jāskatās Rietumu/Dienvid-Rietumu virzienā, saletīts augstumā pakāpsies aptuveni trešdaļu no debesjuma, pēc tam pazudīs atkal aiz apvāršņa.
Visideālāk ir tiem, kas atrodas ārpus pilsētas, un ir apkrāvušies ar kvalitatīvu teleskopu + labu fotokameru. Tad iespējams iegūt spiegošanas līmeņa attēlus:

ISS

On the night of May 11th, the ISS flew over Sonnenbuehl-Genkingen, Germany, where Martin Wagner was waiting with his 10-inch telescope and a Canon 400D.

Iekomentē

Tavs epasts publiski netiks rādīts Required fields are marked *
*
*