Blogs / Astro / Velo / Grāmatas / Saites / Par / Twitter / Bildes / Video /

Skip to content

Šodien par pesticīdiem, miniblogiem un FireFox3


Neesmu veģetārietis, un nekad nebūšu. Gaļa ir garšīga, un bez tās nevaru. Tā nav tikai iedoma. Mans ķermenis noteikti izkāmētu un sačokurotos, ja es pārietu tikai uz augu valstību. Un uzskatu, ja reiz esi veģetārietis, tad jau neēd neko, ne olas, ne zivis, ne citas radības – ka mauc ta mauc pa riktīgam, nevis pa kluso močī iekšā desu!! :D Lūk, šodien izlasīju labo teoriju, kas īstenībā ir baisa realitāte: augļi un dārzeņi satur lielu daudzumu ķimikātu, kas veicina to augšanu un neaptārpošanos. Rezultātā, ja esi veģetārietis, Tu neizbēgami uzņem daudz vairāk šo ķimikāliju, nekā gaļēdājs. Okei, gaļēdāji uzņem citus sūdus, kas ir ieauguši gaļā tās audzināšanas un kaušanas rezultātā. Bet, es domāju, ja reiz mums neizbēgami jāindējas, tad labāk no visa pa druskai, nevis tikai augu gardie pesticīdi. Pilnais interesantais raksts šeitanā blogā.

Iemetot aci Nombres miniblogā, kur jamais sirsnīgi sveic Albertu vārdadienā (to pašu Albertu?), sapratu ka miniblogam nav jēga. Atkāpei: ir jēga, ja tas ir vienīgais blogs. Bet, ja ir “īstais” blogs, pietiek ar to. Ja nepietiek, paķer klāt Twitteri. Ja vēl nepietiek, tad bišku pagaidi un pāries :D Neredzu praktisku jēgu miniblogošanai, ja jau esi iesaistīts vismaz divos blogošanas paveidos. Jā, varbūt tas ir papildus trafika avots, vai kāds SEO efekts, bet būtībā tā ir interneta piesārņošana ar vēl vienu RSS galu, kas bakstās un lokās, bet Google tač visu redz, jo ir atspulgs tai logā ;)

Firefox 3 pagaidām rullē. Pusotru dienu nekārās, šorīt nez kapēc entās reizes kārās. Bet visumā, RAMu ēd mazāk. Uz procesoru slodze tā pati. Bookmarku sistēma diži nav mainījusies, pagarinātājus nekādus nelietoju, esmu atslēdzis visus lai lieki nekarinātos. Dažus, liekas, ar FF 3. versiju būs piemeklējis mans liktenis ar visām iepriekšējām versijām – karās, pie tam regulāri. Es jau biju sācis vazāties pa tīklu un meklēt FF alternatīvās, tiktālu mani tā kāršanās bija paķērusi. Par laimi iznāca trešā versija, un kādu laiku būs jāpadzīvo, varbūt vairs nekārsies (tik bieži).

Viss, kaut kas šodien blogā ierakstīts, jābrauc pakačāties uz sporta klubu.

5 Komentāri

 1. Eduardo

  Kaut kas Tev ar kompi nav riktīgi. FF bez paplašinājumiem jau nevajadzētu kārties. Gan FF2 gan FF3 ieskaitot betas bija stabils ka tik nu!

  19-Jun-08 at 16:29 | links
 2. Tas tiesa – ticamāk video karte pie vainas. Neesmu pārlicienāts, vai nu karte, vai mātesplate negrib sadzīvot ar ff..

  19-Jun-08 at 16:36 | links
 3. Tas par veģetārismu un pesticīdiem ir, piedod, murgs. :) Es kā lapas http://www.vegetarisms.lv autors zinu, ko saku. :) Pirmkārt, gaļas neēdājs no gaļas ēdāja pārsvarā atšķiras ar to, ka pirmais ēd vairāk pākšaugu un riekstu, jo ar šiem produktiem tiek apēstas olbaltumvielas un dzelzs – šo uzturvielu tradicionālais avots ir gaļa. Tajā rakstā minētos augļus un dārzeņus vidējais veģetārietis neēd vairāk kā vidējais latvietis. Un ir iespēja ēst savā dārzā izaudzēto vai tirgū pieejamo ekoloģiski tīro, bet dārgāko produkciju (ir ne mazums saimniecību ar attiecīgajiem sertifikātiem).

  Kaitējums no pesticīdiem veģetārietim ir tāds pats kā jebkuram citam. Patiesībā gan mazāks, jo gaļā pesticīdu un citu kaitīgu vielu atlieku ir daudz vairāk (kā nekā lopiņiem arī dod dārzeņus, un pesticīdu atliekas gaļā ai kā sakrājas). Sīkāka informācija iekš http://www.vegetarisms.lv/09.html

  19-Jun-08 at 16:56 | links
 4. vēer

  Par tiem pesticīdiem dārzeņos piekrītu – murgs. Neskaitot faktu, ka var pirkt arī bioloģiksi audzēto (to, kas bez minerālmēsliem un pesticīdiem audzētais), vēl ir tāda lieta, kā dārzeņu uzglabāšana – ja tos uzglabā atvērtā veidā, nevis slēgtā vakuumtraukā, tad liela daļa kaitīgo vielu izgaro, tā lūk.
  Un nav tiesa, ka veģ uzņem vairāk indes ar dārzeņiem, nekā ar gaļu – paskaties pats, kā tie lopi tiek audzēti un ar ko baroti.
  Principā tā rindkopa par veģetārismu ir tipisks “pareizais” gaļēdāja skatu punkts, jo redz, ja jau visu mūžu pats ēd gaļu un nav spējīgs rafinēt savu ēdienkarti, bet tik rīt gaļu kilogramiem tīk, tad jau tie veģetārieši nav īsti gudri :D

  21-Jun-08 at 12:27 | links
 5. vēer

  PS. Gaļu ēdu par “brīvdienām” laukos, un pat tad minimāli, aizvietoju to ar zivīm, lai gan tajās arī ir pietiekami daudz blakus produktu, bet prasmīgi pagatavotu zivi nespēj sist pušu nekāda gaļa, lai vai kā tā gatavota ;)!

  21-Jun-08 at 12:29 | links

Iekomentē

Tavs epasts publiski netiks rādīts Required fields are marked *
*
*