Blogs / Astro / Velo / Grāmatas / Saites / Par / Twitter / Bildes / Video /

Skip to content

Šodienas lekcija blogeriem Nacionālajā bibliotēkā


Par spīti slinkumam un lietum, aizvilkos uz LNB pasākumu par sērgām un blogošanu. Bija interesanti, negaidīju ka būs tik daudz cilvēku. Klausoties tos, kas uzstājās, sapratu ka par blogošanu ne-blogeriem joprojām mazs priekšstats, un gluži pretēji blogošana Latvijā, par spīti gudru vīru viedoklim, ir sen ārā no autiņiem. Vienkārši tie, kas nav tajā iekšā, nenovērtē to, kas notiek. Ir smieklīgi klausīties mediju pārstāvi sprediķojam par avīžu augsto uzticamības koeficientu pretstatā blogu subjektīvismam un lobēšanai. Excuse me, bet vai tad mediji nav tie kas lobē magnātu un politiķu intereses?.. Atverot avīzi, starp daudzajām preses relīzēm un apmaksātajiem skandāliem, tajā ir vakardienas Leta ziņa par aizvakardienas blogera ierakstu ar šokējošo klipu, kurš jau pagājušo nedēļ bija skatāms YouTubē.

Vēl panesās diskusija par uzticamību blogu avotiem no copyright viedokļa. Viens nospēra bildi un iesmērēja naivajiem medijiem. Tas met ēnu uz to, ka tūkstošiem ne-žurnālistu pārpludināja internetu ar bildēm un video no Katrīnas orkāna posta. Tieši neuzticamie parastie lietotāji baroja medijus ar vērtīgu materiālu. Es nesaku, ka cilvēki kas šodien uzstājās ir neprašas, viņi ir spēcīgi profesionāļi savās jomās, tikai ne blogošanā. Tas, ka tu lasi un zini daudz blogus, automātiski nenozīmē ka esi izpratis blogošanas maģiju. Man pašam vērt muti vaļā bija bail, kaut ko ne tā pateikšu un mani pēc tam noraks visa blogosfēra :)

Vislabākā bija Jāņa Ziediņa uztāšanās par blogošanu no bibliotēku puses: cilvēks gatavojies, pa punktiem izklāsta domu. Ārpus viņa uzstāšanās man visu laiku zuda saikne par ko, un kāpēc par to, tiek runāts – pēc divām minūtēm vairs neatceros kāds bija jautājums sākumā. Bet vispār šitādas diskusija vajadzētu biežāk. Kas varētu būt nākamās industrijas VS blogeru pasākums? (pēc BridgeCamp)

8 Komentāri

 1. es atvainojos, bet tu neesi sapratis par tiem laikrakstiem. Laikrakstam ir daudz lielāka atbildība pret lasītāju, tādēļ tai ir jāpārbauda viss sīkāk un jāsniedz pārbaudīta informācija, kas ir balstīta uz faktiem.
  Laikraksts nevar darīt piemēram kā Tu, kad paziņo, ka adsense ir pieejama latviešiem, ieblogo jeb samelo lasītājiem, nepārbaudot faktus.

  17-Apr-08 at 23:07 | links
 2. un vispār rakstam virsraksts ir kaut kāds neatbilstošs

  17-Apr-08 at 23:09 | links
 3. Māri, es ļoti labi sapratu par laikrakstiem. Esmu gana tusējis ar rakstu autoriem laikrakstos, lai zinātu kas notiek virtuvē ;)
  Kāpēc apšaubi, ka blogeris nepārbauda? Pārsvarā blogeri raksta aizrautības pēc (passion for blogging) nevis dēļ tā ka kāds viņam samaksā par rakstu (kā žurnālistiem). Tā ir galvenā blogu vērtība.

  Starp citu, pamaini skatu punktu, es nemeloju par AdSensi – tā arī ir, tā ir pieejama latviešu lapās, ieliec kodu un rādās reklāmas, nevis PSA vai tukš kvadrāts. Par to, vai to drīkst darīt,lai izlemj katrs blogeris pats.

  17-Apr-08 at 23:13 | links
 4. krch, izlasi naked conversations.
  negribas man ieslīgt atkal diskusijās ar tevi.

  blogerim sanāk “mazaki sūdi” ja nopublicē falšu info nekā laikrakstam.

  17-Apr-08 at 23:15 | links
 5. tas aspekts tiek pārāk celts gaismā, ka sanāk mazāk sūdi, aptuveni tā – ļaunie blogeri tāpēc raksta sviestu un lasītāji naivi tic. prese savā pirmsnāves agonijā izgrūž pēdējo purkšķi blogošanas virzienā “nelasiet, tur visi dirš” :D

  17-Apr-08 at 23:23 | links
 6. man ir jāpiekrīt Mārim par virsrakstu – par lekciju to pasākumu nenosauksi, vismaz tā pasākuma rīkotāji to nedomāja un arī reāli dzīvē tas tomēr vairāk diskusijas formā bija. Turklāt kā pamatauditorija tie noteikti nebija blogeri, bet piekrītu, ka būtu vērtīgi tādas diskusijas dzīvē paturpināt, lai tomēr noturētu blogus augstākā līmenī.

  17-Apr-08 at 23:24 | links
 7. Mr Koroņevskis, atļaušos iebilst – tas, kas notika zālē, nebija diskusija. Tā bija tāda klausīšanās no blogeru un bibliotekāru puses, un reti komentāri no dažiem blogeriem (Tu, Maksims). Priekš diskusijas par īsu, jo kad cilvēki sāka iesilt runāšanai, tad pasākums diemžēl beidzās.

  Da labi, beidziet piepisties manam ieraksta nosaukumam – es speciāli neliku diskusija, jo tā kā tāda bija švaka :)

  17-Apr-08 at 23:27 | links
 8. da tu vienīgais par to pasākumu raksti, tad nu piekasos :D tā jau ir, diskusija pašvaka, bet tieši tā iemesla dēļ, ka prasījās kāda stunda vēl, kur tad būtu īstās diskusijas.
  galvenais, ka vajag vēl tādus pasākumus un tā ilgāk, lai cilvēki iesiluši sāk vairāk viedoklēties.

  18-Apr-08 at 00:06 | links

2 Trackbacks/Pingbacks

 1. […] Šodienas lekcija blogeriem Nacionālajā bibliotēkā […]

 2. […] блоги – зараза или новые возможности? [Maksims Berjoza – journal.lv] Šodienas lekcija blogeriem Nacionālajā bibliotēkā [Helmuts – blogs.guigo.eu] Foto no pasākuma […]

Iekomentē

Tavs epasts publiski netiks rādīts Required fields are marked *
*
*