Blogs / Astro / Velo / Grāmatas / Saites / Par / Twitter / Bildes / Video /

Skip to content

Space alert: no rīta skaties zvaigznēs


Viena no fīčām, ko ne visi draugi un čomi par mani zin ir tas, ka skolas laikos, fantastikas grāmatiņu ietekmēts, nopietni pievērsos astronomijai. Oh boy, tie bij laiki! Sākumā dabūju no fātera labu binokli, caurām naktīm galvu atgāzis lūrēju augšā. Studēju visas grāmatas par kosmosu ko vien varēju dabūt, abonēju Zvaigņoto Debesi, pirku Astronomijas kalendāri, pat aizkratījos uz astronomijas olimpiādi vienreiz.

sky  astro

Vēlāk jau tiku pie amatieru teleskopa, tas vispār bija kruta, ar visiem Mēness un Saules filtriem. Tā es vazājos pa miestu naktīs, gan ziemā gan vasarā, uzmetis teleskopu plecā. Labākās vietas, kur skatīties zvaigznēs, bija jūras krastā vai piemājas pļavā. Heh, nostaļģija :D Kopš pārvācos uz Rīgu, astronomija pazuda no manas dzīves. Pavasarī atkal nopirku teleskopu (iekš ebay.de, izmaksāja ap 30 LVL ar visu piegādi). Nu, atzīšos, naktī vēl neesmu izgājis, stāv man tas aparātiņš pie skapja, bet zinu kad paliks siltāks laiks, tad būs jābliež kādu weekendu uz laukiem, jātaisa astro tuss ;)

scope

Par to space alert – ir lapa SpaceWeather.com, tajā var pierakstīties uz astronomijas alertiem, un vienmēr būt lietas kursā, vai arī gluži vienkārši pa laikam zināt ka tur ārā notiek interesanti procesi, par kuriem lielākā daļa cilvēku pat nenojauš :) Šodien pienāca ziņa, ka rīt agri no rīta planētas Venēra un Jupiters būs viens no otra tuvāk par grādu, skats labs, jo īpaši ja taisa foto. Tad nu esmu paziņojis visiem, ka rīta agrumā ejam lūrēt austrumu virzienā, divi spoži spīdekļi būs redzami pavisam blakus.

jupiter  venus

2 Komentāri

  1. Baigi inčīgi! Labprāt palūrētu. šodn tik izskatās apmācies.

    01-Feb-08 at 00:30 | links
  2. Jā, šogad visa ziema apmākusies, tāda skaidra nakts vispār bijis retums.

    01-Feb-08 at 13:59 | links

Iekomentē

Tavs epasts publiski netiks rādīts Required fields are marked *
*
*