Blogs / Astro / Velo / Grāmatas / Saites / Par / Twitter / Bildes / Video /

Skip to content

Velo taka: Imanta – Rīgas lidosta – Skulte


Vakar ar bračku aizmināmies uz Rīgas lidostu. Tai piebraucot no otras puses ir forša sēta, caur/pār kuru var vērot kā lidmašīnas nosēžas un paceļas. Skats ir smuks un iespaidīgs, jo īpaši kad uz starta līnijas izlien reaktīvie.

velo trips

No Juglas līdz centram, un tālāk pa velo ceļu Rīga-Jūrmala līdz Imantas dzelzceļa stacijai braukt bija nieks, tālāk pāri Jūrmalas šosejas relatīvi jaunajam gājēju celiņam, un tad sākām maldīties pa dārza mājiņām, kas ir skrejceļa šamā galā. Pāris vietējie cilvēki teica, ka nekur nevar pie skrejceļa tikt, visur sēta. Tad sākās offroad pa meža taku. Saknes, bedres, krūmi, odi, vienā vārdā kaifs. Tikām līdz skrejceļa ziemeļu galam, tur bišku pafilmēju, un tad mināmies tālāk, uz Skultes pusi. Tur sākās reālākais piedzīvojums – taka pa purvu, augsne tāda kūdraina un mīksta, grūti mīties, bet izturējām. Sanāca visu laiku paralēli lidostas sētai. Taka beidzās kkādā pļavā ar divmetrīgu zāli, sākām pa to mīties prom no lidostas, aizmināmies līdz stabiem un grāvim, pāri tam bija ceļš. Ceļš!

Izvēlējāmies braukt lidostas virzienā, mierīgi aizmināmies, pa ceļam kkāc bunkurītis. Beigās iemināmies mazā pamestā lidlaukā, no kura nebija cita izeja, kā tuvošanās lidlaukam. Tuvojoties tam, no vagoniņa atskanēja “Ei, a nu davai atsuda!!” Es sāku pretī aurot ka meklējam ceļu. Izlīda onka, neliela skaidrošanās un šis laipni norādīja taku uz Skultes virzienu. Mēs jau bijām paspējuši iemaldīties muitas zonā, bet zīmīgi, ka nekāda aizlieguma zīme vai sēta nebija, kas mums liegtu iefiltrēties. Tas laikam tāpēc, ka mēs pār purvu gasējām, tur jau parasts mirstīgais nelīstu. Beigās tikām līdz Skultei, tur atkal pa kreisi, līdz lidostai, un varēja mierīgi lūrēt. Vienīgi, bija jau vēls, metās tumš, nāca lietus, un tikai pāris lidmašīnas parādījās. Jābrauc atkal.

Pāri Jūrmalas šosejai
velo trips

Lidostas gals
velo trips

Purvā trotuāru nav
velo trips

Tikko pacēlusies
velo trips
velo trips

Bunkurs
velo trips

Mazais skrejceļš
velo trips

Skultes bumbvedējs
velo trips

Un pāris klipiņi ar lidmašīnām:

Lidmašīna paceļās

Lidmašīna nosēžas

Lasi arī citus rakstus par velo takām Latvijā.

13 Komentāri

 1. Ekhh, sasodīti labs pārbrauciens, īpaši ar desertu – lidostu galamērķī. Paldies, kādreiz būs turp jāaizgāž. :)

  16-Jun-08 at 20:09 | links
 2. Izskatās ellīgi labs velotrips.

  Tā tā bilde ar skultes lidmašīnu riktīgi atsit kādu postpadomju bilde, jo sevišķi tā daudzstāvene tur aizmugurē.

  16-Jun-08 at 21:17 | links
 3. jā, vietas tur labās, jo īpaši ja nomaldās no maršruta :D

  16-Jun-08 at 21:36 | links
 4. Valcha

  Tur lidostas (RIX) otrā pusē viens traks apsargs (riktīgs lācis, uz kilo 130) ar volvo pikapu braukā un sargā. vienam velobraucējam pat ar pistoli galvā tēmēja, pēc tam rādija kaujas patronas. tā kā uzkavēties tur ilgi navajag :)

  07-Aug-08 at 10:49 | links
 5. he hee, labais

  07-Aug-08 at 10:51 | links
 6. Niks

  Es arī tur ar draugiem esmu bijis baigi forša vietiņa u apsargs arī bajgi ļauns dabūjām mukt ar rolleriem prom=)

  17-Sep-08 at 00:56 | links
 7. Labais, ar rolleriem :D :D

  17-Sep-08 at 01:06 | links
 8. L

  kaut kad nejauši sanāca ar quattro-power nokļūt pie tās pašas sētas, tiesa gan, no citurienes (piebraucot no Stīpnieku ceļa puses). Vispār šodien vai rīt jāizmēģina arī šī te velo versija…

  25-May-09 at 14:03 | links
 9. diemžēl ir aktīvisti , kas cīnās, lai lidmašīnu novāktu ….. nu bābas , kam darīt nav ko īsti, tāpēc izdomā brīnumus .
  nesen viens iebuktējās , garām braucot un atkal sākās runas – “cik ilgi tas “mēsls” tur vel stāvēs , vai vajag , lai kāds nositas .. okupācija .. utt
  tas nekas, ka vairāk avāriju notiek dēļ meiteņu īsajiem svārciņiem un ja no katras lietas, kas atgādina par svešzemju iekarotājiem , būtu jāatbrīvojas , visas baznīcas Rīgā būtu jānojauc :D

  tā , ka brauciet , kamēr ir .

  19-Feb-10 at 15:28 | links
 10. es izvēlējos foršāku ceļu – pa veloceliņu līdz Priežciemam, tad pa Liepājas šoseju līdz Skultes pagriezienam, tad Skulte un Lidosta, pie kuras var ļoti viegli piekļūt, un tad caur Jaunmārupi atpakaļ uz Rīgu.

  31-May-11 at 13:09 | links
 11. Artūrs

  Tavas idejas iedvesmots uztaisīju maršrutu apkārt Lidostai: http://www.endomondo.com/routes/52952694. Bez purvu brišanas, bet izbraucu un man liekas interesants :)

  06-May-12 at 22:57 | links
 12. Artūr – a uz sargu būdiņas neuzrāvies starp punktiem 19. un 20?..

  06-May-12 at 23:06 | links
 13. Artūrs

  Nē, aiz 19.punkta es nogriezos pa kreisi. Interesanti ir tas, ka teritorija it kā ir nožogota, tomēr pirms paša 19.punkta blakus vārtiem ir žogā liels sens caurums un nekādas zīmes par privātīpašumu vai muitas zonu, drīzāk atgādina pamestu padomju objektu. Zīme “Stāt” ir tikai aiz tiltiņa, kurš ir braucot taisni no 19.punkta (tur, kur atzarojas nākamais ceļš pa kreisi), tomēr vairs nekāda žoga vai tml nav, teorētiski var doties uz lidlauku paskrieties ar lidmašīnām :)

  07-May-12 at 19:21 | links

One Trackback/Pingback

 1. Rīgas lidostas fotografēšana on 02-Nov-08 at 23:05

  […] Reiz jau rakstīju, ka Rīgas lidostai var piebraukt no otras puses, un vērot skrejceļu ar lidaparātiem darbībā. Tad nu šodien ar savu sievieti aizkratījāmies turp pa gaismu, vakar pārāk vēlu garāmbraucot mēģinājām ko safoķēt, bet īsti nesanāca. Šodien 12x zoom tika padarbināts uz pilnu klapi, sanāca pāris forši lidostas skati. Bez mums tur tusēja vēl mašīnas piecas – cilvēkiem patīk vērot kā rēcošas mašīnas paceļas gaisā ;) […]

Iekomentē

Tavs epasts publiski netiks rādīts Required fields are marked *
*
*