Blogs / Astro / Velo / Grāmatas / Saites / Par / Twitter / Bildes / Video /

Skip to content

Visu .LV reģistrēto domēnu saraksts


Palasot ierakstu iekš pods.lv par mūsu domēna jubileju, aizfiškojos – vai ir kāda lapa vai direktorija, kur apkopoti visi tie divdesmit vai trīsdesmit .lv reģistrētie domēni?.. Būtu interesanti pašķirstīt.

Ak jā, un joprojām skumji jānopūšās, ka pie šitā domēnu skaita un attiecīgo ieņēmumu summām, nekas nav mainījies šajos 15 gados. Nekāda kontrolpaneļa, nekādas reģistrācijas, nekāda logina lai redzētu visus savus domēnus, ut.t. Stagnācija un komunisms, tā es raksturotu NIC.lv vienā vārdā :)

Kaut vai tas pats stulbums par zīmola dedzīgo aizsardzību. Reiz gribēju piereģistrēt viesunami.lv (vai uz to pusi), nu tad šie man atteica, jo ir tāds SIA Viesunami. Es apjautājos, vai tādā gadījumā nedrīkstu dabūt viesu-nami.lv? Nē, arī to nedrīkst, joprojām aizskar uzņēmuma intereses. Apjautājos, nu tad vārdu salikums “viesu nami” vispār nav iespējams iegādei? Jā, aptuveni tā. Ja vien es nevienojos ar iepriekš minēto SIA, ka labsirdīgi atdošu savu domēnu ko līdz viņi pasvilps. Tas-ir-pizģec. Aizeju uz GoDaddy un burtiski sekundēs .com domēns ir mans, nekādu iebildumu, ja ir brīvs, tad ir Tavs! A šeit, mī un žē, faksi, apstiprinājuma meili, trīs darba dienās izskatīs un vēl nez ko tur masturbēs.

Un par uzņēmumiem, kuru vēl neesošie domēni tiek sargādi, man jums viens silts ieteikums – lai tad tas lohs, kas firmu reģistrē, bet domēnu slinko gadiem, tādām vajadzībām izveidojiet sekojošu noteikumu: katrai firmai pienākas (tiek aizsargāts to rezervējot tai) domēns formā www.siaViesunami.lv vai www.sia-viesunami.lv – un miers! Nevis kā tagad, tiek liegti turpat vai desmit dažādi domēni, jo nedod Dievs kāds no tiem satur firmas nosaukuma variāciju. Tas man atgādina padomju laikus, nevis cīņu pret skvateriem un krakeriem. Cīņu vajadzētu izvērst pret pašu NIC.

Labs i, šodien paauroju, pietiks.

11 Komentāri

 1. Tagad jau Tu gudri runā, bet tiklīdz Tev būs SIA “Bumbierītis” un kāds ģēnijs piereģistrēs http://www.bumbieritis.lv tad diez vai Tu arī jutīsies diži labi. Un tad blogā rakstīsi par to, cik stulbi ir tas, ka ļauj reģistrēt domēnvārdus, kuri ir citu firmu nosaukumos.

  Manuprāt, apsveicama ir šī NIC piekasība, jo, ja tā nebūtu, tad mums te būtu visādi bumbierīši :)

  10-May-08 at 16:38 | links
 2. Es Tavu viedokli saprotu, bet padomā citā virzienā – Latvijā ir desmitiem, simtiem viesu namu. Un viņiem tika liegta reģistrācija dēļ firmas, kas pat nav viesu nams, bet atrodas pašā Rīgas centrā :) Tā ir absurda situācija, kas bremzē uzņēmējdarbību, nevis to attīsta. Lūdzu, ja man būs SIA Bumbierītis, tad man arī pienāksies siabumbieritis.lv – nekādu problēmu, vienota sistēma, kas pasargā katra sia brendu. Un apmeklētājiem arī ērtāk – atliek padzirdēt sia nosaukumu, un jau zini kāds viņam būs webs.

  10-May-08 at 16:58 | links
 3. Vēl jau ir arī eu domēni un vēl kāds bariņš citu, kas tagad takš moderni ko? ;)

  10-May-08 at 17:02 | links
 4. Un tiešām Tu būsi ar mieru dzīvot ar savu http://www.siabumbieritis.lv, kamēr kādam citam būs http://www.bumbieritis.lv? Nedomāju.

  Centies uz šo palūkoties no otras puses. NIC aizstāv ne jau savas tiesības un intereses.

  Kā arī tas būtu nejēdzīgi ļaut reģistrēt šādus domēnus, sāktos īsts tirgus un krāpšanās bums – es nopirktu bumbieritis.lv un šantažētu Tevi vai arī uz Tava vārda iedzīvotos.

  Līdzīgi kā ir ar veikaliem 220 (Lāčplēša ielā) un 220.lv – tas otrais manis minētais, iespējams, nebūtu kļuvis tik populārs, ja tam nosaukums būtu 415.lv.

  10-May-08 at 17:08 | links
 5. Gints – Latviešu brendam vajag latviešu domēnu ;) EU var paķert komplektā.

  Taustiņklabeklis – atkal iebildīšu :) NIC šajā gadījumā aizstāv monopolu, kas ir slikti. Kāpēc lai kādai firmai piešķirtu gluži vai patent tiesības uz latviešu valodas vārdiem? “Bumbierītis” “Zils” “Gaiss” ut.t. Ar kādām tiesībām firma grib būt vienīgais īpašnieks uz šo vārdu? Nosaukuma pēc? Smieklīgi :) Tas atgādina joku, kad Pepsi izdomāja patentēt vārdu ‘zils’.

  Bļaģ laikam jāiet reģistrēt bumbierītis.lv – tulīt baigais trafiks panesīsies :D

  10-May-08 at 17:16 | links
 6. Pilniba piekritu autora raxtitajam…stagnejam :(

  10-May-08 at 18:26 | links
 7. aha, pie tam kā vēl :|

  10-May-08 at 18:28 | links
 8. man ar ir sāpe šajā sakarā, vēlējos reģistrēt domēnu asmo, man atteica ( ir daži sia via ar ādiem līdzīgiem nosaukumiem), tagad dzīvoju zem dēmona vārda asmodeus, cerams, ka ellē neviens nereģistrēsies lv domēnos.

  Bet vispār labi vien ir, ka NIC uz ko tādu neparakstās.

  Lai gan galvā nupat sarosījās sekojoša shēma:
  1. reģistrēju domēnu teiksim pokemons;
  2. kāds mans čoms reģistrē SIA Pokemons vēlāk;
  3. iesaistam juristu (arī čoms), kas mēģina to štelli attiesāt.
  4. atrast veidu, kā atbildību par situāciju uzgrūst NIC un iekasēt no tā sāpju naudu plus tiesas (advokāta izmaksas) izdevumus. :)

  10-May-08 at 18:59 | links
 9. zini, vēl labāks variants ir noskatīt kādu ļoti populāru latvijas portālu, un noreģistrēt sev sia uz tāda paša vārda. Un pēc tam tiesas ceļā piedzīt sev domēnu :D

  10-May-08 at 19:04 | links
 10. Piemēram SIA Gaujas DELFInārijs :D

  10-May-08 at 21:39 | links
 11. Grrr

  SIA Draugiem tad jau vajadzēja savulaik. Jo draugiem.lv sāka kā DFR (Digitālie Finansu Risinājumi), SIA Draugiem viņiem izveidojās, ja pareizi atceros, tikai pāris gadus pēc palaišanās.

  11-May-08 at 00:28 | links

Iekomentē

Tavs epasts publiski netiks rādīts Required fields are marked *
*
*