Blogs / Astro / Velo / Grāmatas / Saites / Par / Twitter / Bildes / Video /

Skip to content

Honda Insight – hibrīds kas FAIL


Honda nu ir izlaidusi mūsu tirgū savu jaunāko hibrīdu, šoreiz ne uz Civic bāzes, bet gan kā atsevišķu modeli Insight. Esmu baigi vīlies. Lai saprastu, kāpēc esmu vīlies, paskaidrošu, ka ar nepacietību gaidu laikus, kad auto tirgu pārpludinās tiešām lietojami un cenā pieņemami hibrīdi un elektro mobīļi. Un ne tikai tāpēc, ka esmu baigais eko-fans un dabas draugs, bet arī tāpēc, ka elektro motori sniedz tādu uzrāvienu un naudas ietaupīšanu, ka tam nestāv klāt ne sacīkšu mašīnas, ne šosejas moči.

Tātad, kāpēc Honda Insight ir totāls FAIL:

cena: lētākais variants ir 15 280 LVL – sorry, bet pa tādu cenu var nopirkt divas pāris gadus lietotas, bet labākas mašīnas..

motora tilpums: 1.3 – kas ir braucis ar kaut ko zem 1.4 sapratīs cik forši ir vizināties ar tādu mopēdu, kam trūkst jaudas mirkļos kad to vajag visvairāk (apdzīt, izlīst uz pilnas šosejas, utml)

dizains: vai man vienīgajam Honda Insight liekas ļooooti lidzīgs Toyota Prius?..

Varbūt kāds palīdzēs atbildēt uz jautājumu, kāpēc šādas mašīnas joprojām tiek ražotas tik mazjaudīgas, tik neglītas un tik dārgas?… Ja auto ražotāji turpinās piekopt šādu politiku, tad mēs ātrāk sagaidīsim teleportācijas būdiņas, nevis mainstream elektromobīli.

honda-insight-toyota-prius.jpg
(attēla autors: Dan Almasy – New Insight vs. New Prius)

10 Komentāri

 1. Cena nav nemaz tik dramatiska. Tās tehnoloģijas tomēr ir dārgākas. Galvenais cenas uzskrūvējiens protams ir ir ekoplānprātiņu rēķina, kas pirks par vienalga cik, ja tik tas ir taisīts no sojas un nenogalina polārlāčus.

  Jauda. 1.3 ir iekšdedzes dzinējs, kuram palīgā nāk elektromotors. Rezultātā auto uzvedas apmēram kā 1.6l benzīnnieks. Nav tik traki ar to (bez)jaudu. Cita lieta, ka nekāda dižā ekonomija gan tur nesanāk. Jebkurš normāls dīzelis ēd mazāk.

  Dizains – formu diktē funkcija. Ķīļveidīgajai formai ir vispateicīgākie Cx koeficienti, kas šādām mašīnām ir ļoti aktuāli. Plus, protams, vecais labais kopēšanas mārketings – kāpēc taisīt ko jaunu, ja cilvēki ir pieraduši pie vecā. Izteitka forma, kas jau pa gabalu pasaka, ka braucējs ir leduslāču glābējs.

  “kāpēc šādas mašīnas joprojām tiek ražotas tik mazjaudīgas, tik neglītas un tik dārgas” – ir taču arī niknie hibrīdi. Lexus GSh, LSh, Mersedesi, Fordi, un par Hummeri. Arī Porsche drīz izlaidīs hibrīdu. Izvēle ir. Protams, ekomašīnas taupītājiem vienmēr būs mazliet apdalītas. Bet tur jau tā ideja.

  07-May-09 at 12:42 | links
 2. Jā, Tevis minētie Lexus hibrīdi uz doto mirkli skaitliski ir pārdotākie hibrīdi Latvijā (kautkādi entie simti), Hondas un Toyotas nestāv ne tuvu.

  07-May-09 at 12:47 | links
 3. ne videl no mnenije imeju! :)

  Jā viņš ir līdzīgs un diezgan pamatoti – tie, kas izgāž papildus čunguru par Hibrīd tehnoloģiju grib lai citi redz! :) Tākā Toyota prius ir iesēdies cilvēku atmiņās ar savu izskatu un “zaļumu” tad protams citi mēgina izmantot Toyota veiksmīgās asociācijas lai notirgotu jaunu modeli.
  Kā mēs redzam tad Honda Civic Hibrīds netirgojas… jo cilvēki diemžel izrēkina, ka lētāk ir ieliet pāris litru vairak nekā maksāt pāris tūkstošus vairāk par auto.

  A par jaunu nav jāuztraucas 1.3 + elektromotors ir pietiekami jaudigs, lai tev nodrošinātu apdzīšanu… tapat jāacerās, ka sportiskā braukšanas stila cienītāji nepērk Hibrīdus. Agresīva braukšana (mazs IQ?) neiet kopā ar ekonomisku braukšanu … attiecīgi tu pērkot auto izvēlies, kas tu būsi – mierīgs ekonomētājs un zaļi domājošs… vai sportikais apdzinējs, kas psiholoģiski nepanes braukt kādam aizmugurē.

  07-May-09 at 13:21 | links
 4. Vigant, neiet runa par psiholoģisko nepanešanu vai mazu IQ – pabraukā ar 1.2 motoru un tad ieblogo cik ļoti mīli mazlitrāžas auto :)

  07-May-09 at 13:23 | links
 5. Varētu oponēt Vigantam par to ka ekonomija neiet kopa ar “agresīvu” braukšanu. Tesla Motors (http://www.teslamotors.com/), kas kā pirmie izlaiduši, nosacīti “mainstream” elektromobiļus, izceljas ar ljoti interesantiem dinamikas rādītājiem – 0-100km/h 3.9s.

  Tur pat Evo, kas vidēji patērē vismaz 15 litrus uz simtu nobāl.

  Cena protams pagaidām ir diezgan nereāla, bet tas ir tikai laika jautājums. Atceramies cik maksāja plazmas TV pirms tikai dazhiem gadiem (> padsmit tukstosi).

  07-May-09 at 13:38 | links
 6. “pabraukā ar 1.2 motoru un tad ieblogo cik ļoti mīli mazlitrāžas auto” – tas gan nav korekti. Viss, protams, atkarīgs no auto, bet tie mazauto parasti ir baigi spriganie. Pāris gadus man darba auto bija Punto ar 1.2 – gāja kā raķete, vajag tikai apgriezienus celt :) Protams, Honda Civic ar 1.4 litru motoru ir izsmiekls, bet Fiat Panda vai Toyota Aygo ar 1-1.3l motoriņiem ir riktīgi jautri :)

  07-May-09 at 13:59 | links
 7. passingby

  khem, par gandriz JEBKURAS _JAUNAS_ automashiinas cenu var nopirkt divas mazliet lietotas!

  07-May-09 at 14:34 | links
 8. Priusi ar visu savu dizainu ir baigais hīts štatos.
  Galvenais ir cilvēku prātus mainīt.

  07-May-09 at 20:48 | links
 9. Iveta

  Ar tādas ietilpības motoru Tev vispār nāk prātā kādu apdzīt!? :):)

  11-May-09 at 05:02 | links
 10. Iveta

  Tā mašīna tak ir domāta, lai vnk. tiktu uz priekšu – saudzējot dabu! :)

  11-May-09 at 05:03 | links

Iekomentē

Tavs epasts publiski netiks rādīts Required fields are marked *
*
*