Blogs / Astro / Velo / Grāmatas / Saites / Par / Twitter / Bildes / Video /

Skip to content

Pazīmes, kāpēc Mazsalacā NAV nokritis meteorīts


Pirms burtiski pusstundas pāršalca ziņas, ka Mazsalacā ir nogāzies meteorīts, radot krāteri u.t.t. Sākumā iefanoju, wow, retums, pie tam Latvijā!!! Twitter ir pilns ar prātojumiem, uzrodas jau pirmie idioti, kam ir autentiskas meteora bildes fotografētas ar MS Paint, visi jau sāk spekulēt cik liels tas bijis un cik nu kruta mums noveicies.

Bet paga, tad nu padomāsim, cik lielam tam bija jābūt?..

Pirmā lieta, kas vedina uz šaubām: ja krāteris ir 10 metru dziļumā, tas liecina par sekojošo: to radījušais meteors jau būtu pamanāms pa gabalu ar graujošu skaņu un garu jo garu aiz sevis atstātu spožu svītru, to visu ticamāk pamanītu ne tikai Latvijā, bet kaut kur šajā Ziemeļeiropas gaisa telpā (Igauņi, Zviedri, Krievi, atkarīgs no kuras puses tas ielidoja).

Šāda krātera radītājs būtu masīvs jau pirms tā ietriekšanās zemē, tie kas ir redzējuši nakts debesīs bolīdu, sapratīs par ko runāju.

Ja kaut kas tik masīvs būtu noticis, ziņas jau būtu ātrāk izplatījušās, pagaidām tikai LETA ziņo par nenosakāma liecinieka uguņojošu pļavu.

Otrs spēcīgs faktors – radiācija. Meteoros nav radiācijas ( google: are meteorites radioactive ), ne tuvu tik, lai nodarītu cilvēkam ļaunumu kas to tura rokā. Kam ir radiācija? Zemes mākslīgajiem pavadoņiem (Habla teleskops, Iridium sakaru satelīti, TV satelīti, militārie satelīti) – kādā no tiem var būt radioaktīvā kurināmā dzinējs, vot no tā ir jāuzmanās. Pareizāk būtu, ja ziņās teiktu “tiks pārbaudīts, vai tur nav nogāzies mākslīgais pavadonis kas var piesārņot apkārtni ar radiāciju” nevis kosmosa akmenis ar nāvējošu starojumu.

Kas tad īsti noticis?

Varbūt tur uzgāja gaisā kara laiku bumba?

A varbūt vietējie zemnieki izspēlēja joku, uzrāva gaisā savu kartupeļu lauku un tagad tīksminās par sacelto ažiotāžu :)

PAPILDINĀTS: pirmās bildes ienākušas, un ko redzam? vēl vienu apstiprinājumu, ka tas viss ir FAKE: zāles stiebri gar “krātera” malām stāv sveiki un veseli :) ne apdeguši, ne anihilēti milzīgā sprādzienā, nē, tā vnk aug krātera malā. Nu gan zvērā meteorīts, uzspridzinājis tik lielu krāteri, bet zālīti pasaudzējis :)

14 Komentāri

 1. kaamis

  ko tu tur muldi..simpunkt ka tas ir meteoriits. jo 20m plats un 10m dziļš krāteris VAR būt, jo kosmosā meteorīts ir bijis pamatīgāks, tikai saskarē ar atmosfēru krītot lielā ādrumā vairak apdilis un nokrita tikai pārpalikums – neliels. Pietam meteorītam IR radiācija..tākā beidz gvelzt muļķības ka nav.. ;)

  25-Oct-09 at 21:42 | links
 2. Mans sliecas brīzīem domāt ka tā ir “netīšām nomaldījusies” raķete no notikušajām Krievijas militārajām apmācībām pie Latvijas robežas. Es negribu un arī netaisos kurināt kādas sazvērestības vai varbūtības, bet kāpēc gan Krievija nevarētu tā vnk pabiedēt ar raķetēm tās ietriecot neapdzīvotos apgabalos. Tikai vien ar google maps var uzmeklēt kādu piemērotu nostūri!

  25-Oct-09 at 21:44 | links
 3. kaamis – Tu runā kā pilnīgs amatieris, pagooglo par to radiāciju pirms komentē. “neliels” pārpalikums neuztaisīs cik to kilotonnu cienīgu krāteri – tam vajadzēja būt tādam buližņikam, ka maz neliekas. varu derēt, ka rīt ziņās viss tiks atsaukts un skaidrā dienas gaismā viss uzpeldēs kas tad īsti sprāga.

  25-Oct-09 at 21:50 | links
 4. tudūū

  pastāv iespēja, ka cilvēki nesēž ārā, pie loga vai vēl sazin kur un neskatās vai meteorīts krīt vai nē. pa ziņām teica, ka izmeklēs vai tas ir meteirīts, jo neviens bez pārbaudēm nevar zināt, kas tas ir.

  25-Oct-09 at 22:46 | links
 5. ja tam bij radiacija tad es mirsu :D bet tas bij meteorids jo acu liecinieks stasta ka redzeja stabu un bij pamatigs blikskis :D

  26-Oct-09 at 00:40 | links
 6. buddhaed

  Paldies! Pasmējos. :)

  26-Oct-09 at 00:45 | links
 7. ansons

  Tur tak vajadzēja būt pamatīgam pērkona grāvienam, kad tas milzīgais akmens gājā brīvajā kritienā ar ātrumu līdz pat 260 000 km stundā… nevis tikai tam, ka kāds aculiecinieks redzēs stabu un ”bija pamatīgs blīkšķis”
  Jāpiekrīt autoram- ja tas tiešām nav pašu radīts, tad droši vien uzgāja gaisā palielāka 2. pasaules kara aviācijas bumba zem zemes… ja paši izraka… bet tad atkal, ļoti labi būtu redzams, ka apkārt viss ir nopēdots vienā pēdošanā uzreiz, kad VUGD darbinieki ierastos…

  26-Oct-09 at 01:28 | links
 8. elarci

  es ar neticu, kgan viss iespejams
  es gribetu tur aizbraukt un paskatit =DDDD

  26-Oct-09 at 01:43 | links
 9. d

  http://www.hc.lv/forums/parejais/2401/

  26-Oct-09 at 01:54 | links
 10. Kārtīgs LOL

  http://whiterabbit.lv/2009/10/26/ar-ko-valstij-draud-mazsalacas-meteorits/

  26-Oct-09 at 05:39 | links
 11. exe5108

  ja tas buutu meteoriits tad buutu redzeejushas ne tikai blakus valstis bet arii tajaa pashaa vaacijaa jo meteoriits lai sasniegtu zemes virsmu tik mazinjsh vinjam bija jaabuut daudz jo daudz lielaakam

  26-Oct-09 at 12:12 | links
 12. rufs

  nu es dzīvoju Rūjienā un es redzeju kautkadu gaismu debesis.bet es neko nedzirdeju.un ja tas butu meteorits tad jau tur ik pec kilometra butu pa kadam kraterim

  26-Oct-09 at 18:30 | links
 13. Antons XIV

  Nu vot tā, gudrie dirsēji aplauzās, nebija nekāda krātera, bet dažs labs pajolis bija gatavs ar galvu sienā skriet lai pierādītu savu taisnību par meteorītu radiācijas itkā spēcīgo starojumu, bravo kaamis :D! Lamers-tipiskais latvietis, ne sūda nezin, bet viedoklis gatavs. Atļāvos izteikties necenzēti un pēc oficiālā info ienākšanas, kad visiem visam būtu jābūt skaidram ;)

  26-Oct-09 at 21:38 | links
 14. es

  Par to pašu meteorītu.
  http://neogeo.lv/?p=1323

  26-Mar-10 at 15:26 | links

2 Trackbacks/Pingbacks

 1. […] This post was mentioned on Twitter by Helmuts, Einārs Hamrihs. Einārs Hamrihs said: Pazīmes, kāpēc Mazsalacā NAV nokritis #meteorīts http://bit.ly/2rbGwF […]

 2. […] Vakar tam īsti pat uzmanību nepievērsu, bet šodien šim notikumam interesi piesaistīja Guigo raksts, kurā ļoti pamatoti tika apšaubīta meteorīta nokrišanas fakts. Tomēr tobrīd jau bija […]

Iekomentē

Tavs epasts publiski netiks rādīts Required fields are marked *
*
*