Blogs / Astro / Velo / Grāmatas / Saites / Par / Twitter / Bildes / Video /

Skip to content

Kā urlas gramstās gar mašīnām un policijai tas ir pilnīgi po*ui


Vakar biju izgājis ar paziņu izvest suni parciņā pačurāt. Pa Šarlotes ielu garām pagāja trīs urļiki, viens no šiem pēc tam sāka blenzt uz mašīnām, un tālāk aizejot jau kārtīgi lūrēt iekšā pa logiem un raustīt durvju rokturus. Es jau kā vienmēr negribu klusēt kad tādas lietiņas notiekās, tāpēc zvanu mentiem, kamēr urļiki vēl redzes lokā. Ar domu lai menti nobrauc garām un uzmet aci, varbūt var parunāties ar čaļiem, varbūt kāds no viņiem meklēšanā, varbūt pieķer mirklī kad šie izsituši logu un velk ārā maģīti.

Liels bija mans pārsteigums, kad trubas otrā galā policijas ierēdnis sāka man uzdot konkrētus jautājumus. “Kāds mašīnas numurs?” “Kuru mašīnu apskādējuši?” un tādā garā. Man likās, ka klausulē sagaidīšu “Paldies par info, nosūtīsim mašīnu lai apskatās”. Bet es apjuku, sāku besīties, un kad jau urlas bija paspējuši pazust no redzes loka, pateicu “Labi, pofig” un nometu klausuli.

Sanāk tā, ka tu esi liecinieks kā noziegums top procesā, bet policiju tas neinteresē. Viņus interesē ierasties notikuma vietā pēc tam kad noziegums jau noticis pagātnē. Nu tā, varbūt drošāk jūtās, ka paši neatraujas no urļikiem? Varbūt nav spējīgi likumus interpretēt par labu sev, un baidās “tāpat vien” apstādināt trīs aizdomīgus urļikus? A varbūt gluži vienkārši pilnīgs pohuis uz to, kas notiek ielās, kā nekā algas ir mazas un pie tā vainīgi visi citi.

Policija

Ko es darīju nepareizi? Neiejaucos urļiku procesā. Es varēju uzkliegt, aizskriet, sākt kauties, bet gan jau pats dabūtu pa muti, jo viens pret trīs nav prāta darbs. Es varēju turpināt birokrātisko sarunu ar policistu pa telefonu, uzstājot, lai kāds atbrauc un pats sagaidīt mentus. Bet vai tad tā tām lietiņām jānotiek?

Nobeigumā esmu pārliecināts, ka tie bija tikai parasti džeki, kas parasti apzog mašīnas, izdauza tām logus, izvelk maģīšus, nosper spoguļus un parkošanās sensorus. Tie, kas tev un man taisa sūdus, bet ne tie, kuri ieinteresētu mūsu policijai.

Šeit, starp citu, var aizpildīt anketu, kurā vari novērtēt savu saskari ar policiju. Tik nez vai anketas rezultāti tiek ņemti vērā?..

7 Komentāri

 1. M

  Hmm, bet ko tad lai viņi dara? Nu atbrauks, apskatīsies – domā viņi nav urlas redzējuši? Nav jau neviena likuma, kas aizliegtu ieskatīties pa mašīnas logu :/

  29-Apr-10 at 11:57 | links
 2. Šie jau durvis arī raustīja, nav jau tā ka tikai paskatījās logā garāmejot. Linča tiesa jātaisa :D

  29-Apr-10 at 12:01 | links
 3. Valters

  Mjā, tā viš ir, tā strādā mūsu policija, jo nav resursu, jo nespēj tikt galā ar jau noetikušajiem noziegumiem, līdz ar to tāda trauksmes celšana viņus nerausta. Vienreiz biju liecinieks tam, kā nozog magnetolu, urlas aizmuka brīdī, kad sapratu, ka jamie ir izvilkuši magnetolu no autiņa. Atbrauca menti, paņēma manus kontaktus un viss. Neviens nezvanīja nekā. Tas tāpēc, ka tā ir ikdiena un ja vien kādu nepieķer pie rokas, tad neviens netiek arī īpaši meklēts, tie ir sīkumi policijas izpratnē.

  29-Apr-10 at 12:34 | links
 4. Vai tikai nav tā, ka viens no policijas uzdevumiem ir ne tikai izmeklēt jau notikušos noziegumus, bet veikt arī profilaksi?? Un šis jau kā reizi būtu profilakses pasākums – atbraukt un uzmest acis, lai novērstu nozieguma izdarīšanu, nevis sagaidīt, kad noziegums ir noticis un tad ierasties…?

  29-Apr-10 at 16:48 | links
 5. GK – es pieļauju, ka vakar policija bija aizņemta ar korupcijas atmaskošanu un organizētās noziedzības perēkļu apkarošanu, tāpēc mans reports likās mazsvarīgs.

  29-Apr-10 at 16:53 | links
 6. skatos, ka tavs jau šo ziņu ir padevis arī tālāk. nu i malacis! lai citi zina un VP lai rīkojas ar Mūrnieci priekšgalā – lai cilvēki zina, ko šādos gadījumos darīt.

  30-Apr-10 at 14:14 | links
 7. šie paši paprasīja pārpublicēt, es jau neuzbāzos :)

  nu skaidrs ir viens – ja redzi ko līdzīgu, vnk ej rubīties ar urlām un uz menteni nav jēga pat zvanīt. ja būs labs rubaks, paši atbrauks :D

  30-Apr-10 at 14:25 | links

Iekomentē

Tavs epasts publiski netiks rādīts Required fields are marked *
*
*