Blogs / Astro / Velo / Grāmatas / Saites / Par / Twitter / Bildes / Video /

Skip to content

Kurp dodas nafta, jeb laiki, kad Tu ēdīsi konservus ar bendzīna garšu, nav nemaz tik tālu


ASV, Meksikas līča naftas noplūdes bilde no īsa video, kurā vispirms redzam dažas īstās satelīta bildes, un pēc tam datora simulāciju, kur tā nafta aizies pēc “dažiem mēnešiem”.

Jautāsi, wtf, kā “no turienes” varēs aiziet “līdz šejienei”? Šeku atbilde – pasaules okeānos valda daudz vairāk straumju, nekā mums pazīstamā Golfa straume. Kopā ir vairāki desmiti monstrozu straumju, kas jebkuru pietiekami liela izmēra huiņu iznēsās gar vairāku kontinentu krastiem.


(c) http://en.wikipedia.org/wiki/Ocean_current

No vienas puses, pohui tas Meksikas līcis ar savu problēmu, mēs tak esam tālu ar savu Baltijas jūru! No otras puses, wtf, ja tā nafta šitik tālu tiešām aizies, var sākties ne tikai ekoloģiski, bet arī ekonomiski sūdi – mazāka nozveja, bankrotējuši biznesi vai veselas valstis, reņģu kari lielākā mērogā. Piemetam klāt Islandes drīzumā pa gaisu ejošo Kaltu, un pilns komplekts :D

Pačekoju blogus, izskatās ka mūsu blogosfēru šī dabas katastrofa nesatrauc, tikvien kā pāris raksti. Nu jā, rakstīt par Twitter vai jaunākajiem telefoniem laikam ir vieglāk. Что вижу, то пою.

Pats video šeit:

Iekomentē

Tavs epasts publiski netiks rādīts Required fields are marked *
*
*