Blogs / Astro / Velo / Grāmatas / Saites / Par / Twitter / Bildes / Video /

Skip to content

CSDD moto braukšanas eksāmens, jeb kā es tajā izkritu


Tātad, šodien joprojām sēras, jo vakar izkritu CSDD moto braukšanas eksāmenā. Pie tam, izkritu vēl figūru laukumā, un pie vieglākās figūras, kas man liekās pilnīgs pizģec. Un tagad pa punktiem, kapēc es izkritu, ko es varēju darīt lai neizkristu, un tam vajadzētu palīdzēt Tev tikt vismaz līdz ielai.

CSDD motocikla praktiskais eksāmens sākas ar astoņu figūru pārbaudi turpat laukumā aiz CSDD mājas. Uz turieni aizved Tavs eksaminētājs, iedod no būdiņas vesti un rāciju, tad pielaiž un parāda moci (melni Kawasaki). Pēc tam Tev iedod minūtes piecas pavizināties pa laukumu, lai pierastu un aprastu. Un te sākas potenciālie sūdi, jo Tu ticamāk tāpat kā es, pirms tam braukāji ar sava instruktora moci, kas nav “tik perfekts” kā CSDD motocikli. Vārds perfekts šeit attiecas uz bremzēm, kas CSDD “kawām” ir kā naži! Tas arī ieraka manu eksi. Es pariņķoju, pačūskoju, padevu ručkā, pabremzēju tā un šitā, un likās esmu daudz maz apradis ar moci. Pie tam, tikmēr uz figurām eksi jau lika cits motociklists, un man bija diezgan laika lai pariņķotu. Bet pievērs uzmanību, es nerakstu, ka sajutu sūdu smaku, kas pamazām jau nāca no aso bremžu puses ;)

CSDD moto eksaminētājs malā runāja ar otru eksaminētāju, un kko sāka teikt rācijā, nojautu ka tas varētu būt man, tikai es neko nedzirdēju. Pierullēju klāt, šis nomainīja frekvenci vai hvz, ieslēdza savu rāciju, un bijām zonā. Tas otrs pārīts, motociklists un eksaminētājs, devās ielās, un palikām divi. Okei, sākās mans eksis. Pievērs uzmanību, palikām divi, kas atkal ir svarīgs moments uz nolikšanu ja_kaut_kas_sāk_ķerties.

Tev tiks doti kopā 18 piegājieni uz 8 figūrām. Pirms sākas eksāmena vērtēšana un katrai figūrai pa divi piegājieni, Tev dod iespēju izbraukt divas izmēģinājuma figūras pa vienai reizei – ja Tu viņas izpildi, tās ieskaita kā noliktas, bet ja neizpildi, tad neņem vērā. Es ķēros pie sarežģītākajām, tādējādi iegūstot viņām 3 mēģinājuma reizes, ja nu kas. Par pārsteigumu, es ideāli izbraucu mazo čūsku un astotnieku, holī crap! Atlika vairs sešas vieglākās figūras, nu es sāku viņas pa vienai pieveikt, sanāca 2x izpildīt šķērsli ar bremzēšanu (jo tur tieši kur jābremzē ir peļķe un moci sanes tieši pirms pirmajiem konusiem), tālāk laipa sūds, slaloms tākaņehuj, šķērslis bez bremzēšanas aizvērtām acīm, tad stoplīnija bļe par ātru ieskrējos un pāršāvu pāri, nekas, tā jau vieglākā figūra, nu jau tešos viņu otreiz un, hujakš, eksāmens beidzās. Apstājos uz pirmās baltās līnijas, pietrūka centimetri pieci.

Pirmā sajūta nereāla – WTF, es visu sarežģīto tik ideāli izbraucu un ar šito būšu izkritis?.. Mēģinu apvārdod eksaminētāju, ka vot puse ceļa slapja un bremzes kā naži un tā, bet šis nelokāms un eksis beidzies. Piedāvāja man minūtes padsmit pa to pašu laukumu vēl patrenēties, ko pieņēmu, un paņēmu pagasēju atkal to stoplīniju un kas tur vēl bija, bet mani jau vairs maz kas tajā mirklī tur interesēja, galvā tikai viena frāza “bļe lohs, izkrist pie stoplīnijas, es hujeju, pa ceļam uz māju jānobrauc kāds mociklists ar savu Opeli, bļe tāda škrobe”…

Kapēc es izkritu pie vienkāršākās figūras? Jo es nenovērtēju svešā moča asās bremzes, es kaut kā to biju piefiksējis, bet palaidu garām faktu, ka tieši tas mani var norakt pie stoplīnijas. Visur valda uzskats, ka sarežģītākie ir astotnieks un čūska, un pārējais jau sūds itsevišķi apstāšanās pie līnijas. Diemžēl pašam tas nepieleca, diemžēl instruktors to mutē neiebāza, diemžēl neviens arī nedeva pirms tam padomu, kas manu eksi varēja izglābt – ja redzi, ka bremzes kā naži un tulīt apstāsies pirms līnijas, nočīto! Palaid viegli vaļā bremzi, paslidini ja vajag sajūgu, un tie pieci centimetri lēnām pariposi un būsi tur, kur vajag, nevis pirms līnijas. Pie tam, eksaminētājs stāvēja kaut kur tur sānā aiz muguras, un nočītot šitā varēja vēsi, ja vien es to būtu zinājis, nevis bremzējis kā auns..

Tā lūk, ja negribi izkrist CSDD laukumā uz figūrām, sāc eksi ar tehniski sarežģītākajām. Bet pirms tam, kad Tev deva laiku piešauties pie moča, kārtīgi padod ručkā un entās reizes pabremzē pie kāda reāla šķēršļa. Savādāk mocis Tevi nopownos brīdī, kad vismazāk to gaidīsi ;)

11 Komentāri

 1. piedod, bet man būtu bail, ja cilvēks ar šādu leksiku tomēr noliktu eksāmenu un braukātu ielās, kur braucu arī es. skērī.

  07-Jul-11 at 10:43 | links
 2. Tu vienmēr esi tik nopietns, Normi? :)

  07-Jul-11 at 11:13 | links
 3. Ghahaha… Normundam būs jāiet pie psihologa drīz… :D

  Ja nav noslēpums, ar kādu moci un pie kā mācījies?

  07-Jul-11 at 14:36 | links
 4. Mocis Kawasaki ER6n (reku tas bildē), instruktors Aleksandrs Valdmanis, reāli kruts skolotājs, pretenziju nav :) Teoriju iekš Drošas Braukšanas Skola, tur vispār paradīze :D

  07-Jul-11 at 16:23 | links
 5. Labs mocis, es arī ar tādu pirms 4 vai 5 gadiem mācījos. Bet cik sapratu, tad CSDD ir tādi paši moči, tikai gads jaunāks! Ā un vēl, CSDD močiem laikam ir ABS, kas parasti standartā nenāk.

  07-Jul-11 at 16:48 | links
 6. Aha, mocis tiešām labs, un ABS bija arī tam ar ko mācījos. Jep, CSDD motocikli ir svaigāki, pa lielam viss jau tas pats, tikai tās bremzes, tās bremzes.. :)

  07-Jul-11 at 17:07 | links
 7. @Helmuts Par to atbildi uz @N.R. komentāru…

  Patiesību sakot, parādi kaut vienu, kurš šeit Rīgas ielās nebūtu agresīvs. Tici vai nē, ja arī neesi tāds, par tādu tevi [Rīgas ielas] iemāca kļūt, kas arī ir bēdīgākais.

  08-Jul-11 at 11:03 | links
 8. Valters

  Owned :D! Es N.R. vietā uztrauktos vairāk par to, ka viens ar Opeli draud kapāt pa baikeriem uz ceļiem :D

  08-Jul-11 at 13:19 | links
 9. Nebija tā, ka eksāmenu var likt arī ar savu moci?

  09-Jul-11 at 12:02 | links
 10. Īsti veči ar pirmo nenoliek! :)

  Draudzene man gan mācījās un mācījas un nolika ar pirmo.

  09-Jul-11 at 18:24 | links
 11. Rinald – ar savu vai sava instruktora moci nevar jau kādu laiku, noteikumi mainījušies.

  Kad nolikšu tiesības, ieblogošu par pārējām nejēdzībām CSDD moto figūru laukumā :)

  10-Jul-11 at 22:37 | links

Iekomentē

Tavs epasts publiski netiks rādīts Required fields are marked *
*
*