Blogs / Astro / Velo / Grāmatas / Saites / Par / Twitter / Bildes / Video /

Skip to content

Ebay super lētie iepirkumi 2: kur iepirkties, lai nemaksātu muitas nodokļus


Internets

Iepirkties eBay līdz nesenam laikam bija superīgi, visādus gadžetus vai smukumus varēja pasūtīt no visas pasaules par cenām, kas LV tirgū tikai rādītos sapņos. Bet, mūsu valdība, pateicoties ES tirgus aizsardzības programmai, ieviesa jaunus likumus. Šie likumi nosaka, ja preci pasūti ārpus ES valstī, atkarībā no tās vērtības, pastā būs jāsamaksā PVN vai vēl kāds muitas nodoklis. Neiedziļināšos terminos, šis raksts ir par to, kā nesabojāt savu eBay lēto iepirkumu pieredzi.

Kā zināt, vai par eBay preci būs jāmaksā nodokļi?
One rule: ja eBay pārdevēja valsts ir ārpus Eiropas Savienības, jāsāk uzmanīties. Pievērs uzmanību preces cenai (arī pasta izdevumi tās nosūtīšanai pieplusojas cenai – neesmu pārliecināts, cik ļoti shippinga cenai piepišās Latvijas pasta darboņi, bet drošs paliek drošs). Tātad, ja prece nāks no piemēram-Ķīnas, un cena pārsniegs 10 Ls, var sākties nodokļu čakars.
Šeit noteikums pavisam vienkārš: lētos nieciņus pasūti no eBay Ķīnas pārdevējiem, dārgākas lietas meklē ES eBay veikalos. Ja tomēr baigi vajag ko dārgu no, piem USA, tad izmanto lapu http://www.muitaspaligs.lv – tur ir eBay nodokļu kalkulators, man patīk.

Bet kur iepirkties pa trekno, lai nemaksātu eBay nodokļus?
Lai arī ir kaut kādi padsmit eBay reģionālie portāli, tikai divi noder lielas vērtība preču iegādei priekš Latvijas:
Ebay.de – Vācijas tirgus, un Ebay.co.uk – Anglijas tirgus.
No šiem portāliem vari droši pirkt preces kam vērtība virs 10 Ls. BET: obligāti pievērs uzmanību no kurienes, piemēram, tas UK pārdevējs sūtīs preci – vai no UK noliktavas, vai tomēr no China! Ja sūta no Ķīnas, tātad akal būs nodokļi, šādus pārdevējus ignorējam.

Vai ir vēl kādas eBay viltības?
Jap, Tu vari pasūtīt arī preci no Amerikas, un prasīt pārdevējam, lai uz mazās paciņas norāda “Gift” (kas itkā esot pret amīšu likumdošanu, bet man tā reizēm dara), vai arī preces vērtību norāda mazāku par ~20$. Bet šeit jāuzmanās ar to, ka prece attiecīgi neapdrošināsies par tās īsto vērtību, un ja iPads pasta teleportācijas būdās pazudīs, tad nauda vējā. Tātad pastāv iespēja pirms preces iegādes sazināties ar eBay pārdevēju un sarunāt. (iekš DealExtreme šī fīčas darbojas kā “drop shipping” pieteikšana, kur sūtījums tiek noformēts itkā no privāda ķīniešu džeka adreses uz tavu adresi, neesmu pētījis vai eBay ir kkas līdzīgs)

Vēl par eBay:
Pārējie mani raksti par eBay šajā blogā: http://guigo.eu/g/ebay
Latvijas eBay lietotāju forums: http://ebayforums.lv

5 Komentāri

 1. A tam ebay.de var uzlikt kādu saprotamu valodu, nevis tikai fiču mēlē? :D

  09-Sep-11 at 10:11 | links
 2. chrome izvēlies tulkot lapu vai arī ej caur google translate tulkojot lapu, norādot linku, un pēctam jau staigā pa lapu caur tulkoto versiju.

  09-Sep-11 at 16:58 | links
 3. Papētīju to nodokļu kalkulatoru – tur, nevis LVL, kā biji tu norādījis, bet EUR kā primārais, tā, ka latos tas iznāk Ls7,02 apmēram, ja ārpus Eiropas savienības pasūti :) Palabo rakstā vismaz uz Eirām tās naudas vienības :)

  09-Sep-11 at 18:56 | links
 4. ipatj, tamdeelj vajag izmantot global.ebay.com un miers. skaisti attkjekseejam no kuraam valstiim veelamies pirkumus redzeet utt.d0000h! Autors veltiigi teereejis laiku laai shaadu rakstu rakstiitu…

  10-Sep-11 at 14:05 | links
 5. Kristaps – a zini, man pienāca no USA par vērtību latos nedaudz virs desmit, tā ka domāju ar to viss čikiniekā ;)

  anoniims – aizej padračī, ko velti tērē laiku uz komentiem :D

  11-Sep-11 at 19:21 | links

Iekomentē

Tavs epasts publiski netiks rādīts Required fields are marked *
*
*