Blogs / Astro / Velo / Grāmatas / Saites / Par / Twitter / Bildes / Video /

Skip to content

Ebay super lētie iepirkumi 3: iepirkšanās ASV nemaksājot muitas nodokļus


Pagājšreiz rakstīju kuros ebay portālos iepirkties, lai nebūtu jāmaksā tās stulbās muitas un nodokļi. Šoreiz nedaudz vairāk par iepirkšanos Amerikas ebay veikalos. Patiesībā ir tā, ka arī no turienes var pasūtīt čupu ar precēm, kuru vērtība (ieskaitot arī shipping maksu) pārsniedz tos desmit latus/eiro.

Principā tās ir divas lietas, kas jāņem vērā lai šopotu arī štatos: komunikācija ar pārdevēju, un salīdzinoši nelieli summu “pārkāpumi”. Par to šeku nedaudz parunāsim.

Preces cena Amerikas ebay
Ja Tu pērc kaut ko, kas kopā ar pasta izdevumiem ir dolāri divdesmit divdesmitpieci, tad var vēsi iekļauties nekādus nodokļus nemaksājot. Savukārt, ja pasūtījums ir uz pārsimt zaļajiem, nodokļi būs jāpiķo kā likts. ASV pārdevējiem pēc idejas ir aizliegts ar likumu norādīt nepatiesu info par sūtījuma vērtību, bet ja vērtība nav liela, tad ir pieļaujama neliela atkāpe. Galvenais ir to sarunāt ar ebay pārdevēju ;)
Tātad, ja gadžets maksā dolārus 18 un shippings ir dolārus 6, tad var droši pasūtīt.

Komunikācija ar ebay pārdevēju
Visvienkāršāk ir pie preces apmaksas ar Paypal ierakstīt pārdevējam ziņojumu (ailē “Message to …“), kur vienā teikumā pasaki paldies un “ja viņam nav grūti, tad lai uz sūtījuma iepakojuma atzīmē to kā dāvanu, vai ka tā vērtība ir mazāka par 10 dolāri”.
Aptuveni šādi: If it’s OK, when shipping please mark it on envelope as “gift”, or 7$ value. Thank you! :)
Vairums (manā gadījumā visi) amīšu ebay pārdevēji tā arī izdara bez liekas vārdu apmaiņas, un pēc dienām desmit velkamies uz pastu pakaļ sūtījumam :)

Nu tā viš aptuveni i!

Vēl par eBay manā blogā:
Ebay super lētie iepirkumi 2: kur iepirkties, lai nemaksātu muitas nodokļus
Ebay super lētie iepirkumi
Kāpēc labāk no eBay decembrī neko nepasūtīt
Pazudis pirkums no eBay

5 Komentāri

 1. Par šādām lietām labāk paklusēt ;)

  22-Sep-11 at 20:29 | links
 2. ir okei, jo Tevi Latvijas varas iestādes nevar paņemt priekšā 1) summas nav tik lielas un Tu neesi KNAB redzeslokā :D un 2) ja reiz USA pārdevējs norādījis uz aploksnes, tad Tu par to neesi atbildīgs, lai pierāda, ka prece iekšā tiešām ir par pāris $ dārgāka :))

  22-Sep-11 at 20:41 | links
 3. vēer

  Es par to gift nebūtu tik drošs, jo ja ir norādīts gift un arī cena, tad uzliks nodokli tik un tā. Cita lieta, ja nav preces cena vispār norādīta un norādīts, ka prece ir dāvana, tad varētu būt, ka ka nepievērš uzmanību sūtījumam.

  17-Oct-11 at 20:58 | links
 4. nu

  Ķīnieši veikalā precei ielika paši cenu 10$ un uzrakstīja, ka tas ir sample.

  17-Jan-12 at 19:41 | links
 5. “Gift” nestrādā. Bija jau tāda pieredze. ;( Labāk lai ir cena.

  31-Jan-12 at 12:46 | links

Iekomentē

Tavs epasts publiski netiks rādīts Required fields are marked *
*
*