Blogs / Astro / Velo / Grāmatas / Saites / Par / Twitter / Bildes / Video /

Skip to content

Kontaktlēcas – kur un kā pirkt lētāk un vairumā


Kontaktlēcas izdevīgāk pirkt internetā, ne Latvijas veikalā. Par astoņiem latiem dabū 60 lēcas, jeb 13 santīmi par lēcu – labs dīls, ne? :)

Pirms laika uzdūros globālam interneta veikalam, kas ir specializējies vienreizējo kontaktlēcu (dienas lēcu) tirgošanā. Viņi sūta uz visu pasauli, uz Latviju sūtījums nāca kaut kādu pusotru nedēļu.

Iemesli pirkt vienreizējās lēcas ir gluži loģiski – atkrīt čakars ar šķidruma un konteineru līdzi vazāšanu, regulāro lēcu tīrīšanu (ko vairums cilvēku nedara – sekojoši iespējamās acu infekcijas vai sausuma/graušanas sajūta dēļ lēcu lēnās nolietošanās). Vienreizējās lēcas vnk no rīta ieliec un vakarā izmet. Un ja dodies tusēt vai kādā tripā, iemet somā rezerves pārīti un miers :)

Kontaktlēcu cena ar visu atsūtīšanu pavasarī bija kaut kādi astoņi lati ar kapeikām – par to naudu es dabūju 60 lēcas, jeb 30 lēcu pārus, jeb 13 santīmi par lēcu.
Cik tas ir izdevīgi salīdzinājumā ar Latvijas cenām, parēķiniet paši:

– vidējā cena vienreizējo lēcu komplektam ar 10 gabalām (5 pāri) Latvijas interneta veikalos ir 7 Ls = 70 saņi par lēcu

– aptuvenā cena dienas lēcu komplektam ne-interneta veikalos ir viens lats = 50 saņi par lēcu

– vienas mēneša lēcas cena LV internetā ir kādi divarpus lati…

Galvenais arguments, kapēc es tur uzticējos pirkt, ka šis lēcu bizness pieder cilvēkam, kurš pirms padsmit gadiem patentēja dienas lēcas, un vēlāk patentu pārdeva Bausch & Lomb, pēc tam gan izveidojot arī savu ražotni kas tagad atrodas Skotijā, UK.

Mājas lapa, kur viņas pirkt, ir http://www.daysoftcontactlenses.com – izvēlaties Latviju sākumlapā, un pie lēcām ņemam “daysoft 58” lēcu tipu (vari arī papētīt kas tur vēl piedāvājumā). Norēķini ar kredītkarti, kura der iepirkumiem internetā (Paypal diemžēl nav, bet arī tas nav nekāds čakars).

No manas puses ieteikums katru lēcu, izņemot no iepakojuma, plaukstā “paņurcīt” viņu savā šķidrumā, jo reizēm liekas, ka sākumā grauž acī ja tā pa taisno ieliek, bet tas varbūt tikai man.

Ā, un smieklīgākais ir tas, ka šīs lapas reklāmu pirms gadiem diviem ieraudzīju bezmaksas žurnālā Ryanair lidmašīnā. Toreiz vnk nofoķēju reklāmu, ar domu vēlāk iečekot, bet pēc tam aizmirsu, un rezultātā esmu krietni pārmaksājis visu šo laiku pērkot pa dārgo.

10 Komentāri

 1. kk

  nezinu, kur tu LV esi iepircies, bet Dailies vienas dienas lēcas maksā pat 25 sant gab veikalos @LV. PRotams B&L dienas lēcas ir dārgas.

  un būtu labi, ja tu neliktu acīs visus draņķus, piemēram 2 paaudzes vecas lēcas pa 13 sant/gab, bet cienītu savas acis un sekotu līdzi jauniem šajā jomā…

  14-Aug-11 at 18:58 | links
 2. aizskāru ar šo rakstu, kk? :)

  būtu labi, ja Tu padalītos ar saitēm par tām paaudzēm (kaut gan jēga maza, tas ir tikai reklāmas triks).

  par LV veikaliem un 25 saņiem – neesmu redzējis nekur tik lēti pat akciju piedāvājumus. varbūt es nepareizajos iepirkos – Optio, Pasaules Optika, Cobergs. varbūt vari pateikt man un lasītājiem kuros veikalos?

  cilvēkiem noteikti tas palīdzētu veicot nākamo pirkumu :)

  14-Aug-11 at 19:48 | links
 3. kk

  nē, neaizskāri, es lēcas nelietoju. Drīzāk satraukums par dezinformāciju.

  Par to, ka labāk būtu, ja visi lietotu vienas dienas lēcas – šaubu nav. Tas ir lielāks komforts pircējam un lielāks ienākums pārdevējam. Vidējais lēcu pircējs vienas dienas lēcās iztērēs nedaudz nedaudz vairāk kā mēnešnieks ar visiem saviem šķidumiem un konteineriem. Arī no veselības viedokļa – mēnešniekiem piemīt niķis nēsāt savas KL līdz pat 1,5 mēnešiem, vidēji nēsā 1,15 mēnešus sliņķi tādi. :) Uzsvars uz vārdu “vidējais”.

  KL paaudzes nav reklāmas triks. Es absolūti līdz milimetram prezīci neizstāstīšu, jo gari jāklabina, bet lielos vilcienos izšķir silikona (vecās) un hidrogēla KL.
  Silikona lēcām ir sliktāka gaisa caurlaidība un tās ir vienkārši mitrinātas no ārpuses. Hidrogēla lēcai gaiss daudz brīvāk iet cauri un mitrinājums ir pašā lēcas materiālā nevis lubricēts kā prezervatīvs no ārpuses. :)
  Par gaisa piekļuvi acābolam, cik tas ir svarīgi, palasi pats Googlē. :)

  Par cenām – 25sant/gab ir/bija uz akcijām Pasaules Optikas un Optio veikalos. Piemēram, nesen Dominā Bazara laikā bija Dailies. Šobrīd tāda cena nekur nav.

  Uz šo brīdi jaunākās paaudzes vienas dienas KL vislabākā cena ir Sauflon ražojuma 37sant.gab. Optio veikalos. Otrajā vietā Cibas Dailies 57sant.gab.
  Vecās paaudzes Cibas vairs nopirkt Lv praktiski nevar, bet iesaku pārbaudīt vai kāds veikals, it sevišķi vietējais internetveikals, necenšas iesmērēt veco paaudzi pa jaunās cenu.

  B&L vispār ir nekonkurētspējīgas cenas dienas KL pa ~65 sant. gab. Tie, kas viņas lieto, ir vnk dinozauri. :) Jāatzīst gan, ka Latvijā mēnešlēcu tirgū 1/3 lietotāju lieto B&L produkciju, kas nav ne tā labākā, ne tā lētākā. Tas droši vien ir pieraduma spēks, jo B&L ir bija pirmās KL Latvijā.

  Dieninieki, kuri nelieto internetu, un kurus neinteresē vai joprojām lieto vecu prezervatīvu tehnoloģiju vai tomēr kaut ko jaunu, iesaku paprovēt Sauflon ražojumu.
  Mēnešnieki, kuri nelieto internetu, it sevišķi tas attiecas uz B&L lietotājiem (Pure Vision), arī iesaku paprovēt vienu mēnesi Sauflon mēneša lēcas. Šobrīd price/performance šiem produktiem ir the best @LV. :)

  B&L sola jaunāko paaudzi jau kopš pagājušā gada rudens, bet pagaidām solīts makā nekrīt…

  Veiksmi! :)

  15-Aug-11 at 10:14 | links
 4. labs.

  09-Sep-11 at 15:49 | links
 5. gg

  es lēcas nelietoju, bet varu uzcept 3 lapu komentāru par tām :D

  25-Sep-11 at 09:27 | links
 6. lu;la

  es kontaktlecas perku http://www.visaslecas.lv e-veikala. Cenas ir zemaakas ka citos veikalos un atra piegaade

  02-Nov-11 at 20:52 | links
 7. Anete

  Tikko netīšām uzdūros šim blogam, pat nezināju, ka var tik lēti pasūtīt vienas dienas lēcas. Patiešām, paldies par šo informāciju. tikai tgd vairs nav tādu lēcu, ir citi veidi, kā arī var maksāt ar paypal. izmaksāja man 1 mēnesim pasūtīt ~9Ls, tāpat sanāl lētāk, nekā pasūtīt pašmāju interneta lapās.

  09-Oct-12 at 14:57 | links
 8. Anetei

  Vai nodokli nevajadzēja maksāt? Gribu pasūtīt, bet izskatās, ka sūta no Britu salām (Guernsey) un dažreiz mūsu muita pieskaita PVN, ja summa ir lialāka par 10 EUR.

  04-Nov-12 at 18:49 | links
 9. Nē, sūtījumiem no Anglijas šādā summā nekādu nodokli nedrīkst prasīt!

  04-Nov-12 at 19:56 | links
 10. Sveiki visi,kas lieto lēcas vai vēlas sākt lietot, vai uz balliti vēlas tēlu paspilgtināt ienāc LINZMARKET.LV, TUR IR VISS par lēcām, superīgi piedāvājumi, konsultācijas un viss cits, laba vieta,kur pirkt kvalitatiivas leecas!!VISIEM IESAKU!!

  12-Dec-12 at 16:37 | links

Iekomentē

Tavs epasts publiski netiks rādīts Required fields are marked *
*
*