Blogs / Astro / Velo / Grāmatas / Saites / Par / Twitter / Bildes / Video /

Skip to content

Par to atļautā ātruma cepienu, jeb kāpēc es domāju, ka 50km/h ir sūds un 65 vēl lielāks sūds


Tātad, man reiz pietiks, laiks norādīt baļķi to acīs, kas kliedz par skabargu citu acīs :D

Visiem zināms, ka nelaime nenotiek tāpat vien. Vienmēr viss notiek pēc scenārija “Kļūda A noved pie rīcības B, kas noved pie iznākuma C”

Tātad, iztirzāsim shēmu A – B – C, tās elementus, un, galvenais, Tavu vietu tajā.

C – tas ir iznākums, jeb līķis uz lauku ceļa, vai maziņš līķītis pie bērnu dārza.

B – tā ir rīcība, jeb Tavs bremzēšanas manevrs atkarībā no izvēlētā ātruma un ceļa seguma/apstākļiem.

A – tā ir kļūda, ar kuru viss arī sākas, manuprāt, svarīgākais elements, par kuru nediskutē ne varoņi Twiterī, ne arī valsts iestādes.

Ja esi cilvēks ar IQ līmeni virs vidējā gatera menedžera, tad Tev jau ap šito rindkopu rodas sajūta “hei, toč, ja mēs izskaustu kļūdu_A, tad vispār nebūtu jādiskutē par pareizo ātrumu, ne par letālajām sekām. wow, Guigo tas gan ir gudrs zēns!”

Pareizi, vai ne? Tas taču ir loģiski, ja kāpjot mašīnā katrs atcerētos “taks, bija tā shēma A-B-C, okei, ko es pašlaik daru tipisku “A”?..”

Saldajam ēdienam daži izplatītākie varianti pieļautajām kļūdām, ko ikdienā dara katrs no mums, neatkarīgi kurai ātruma baznīcai pieder:

– braucot bakstās telefonā

– braucot bakstās tačskrīntelefonā (dies pasarg)

– ir kāda reāla kampaņa, kas izglītotu lauku ļaudis neiet pa asfaltu tumsā? es nerunāju par debīliem saukļiem, ko izdomā CSDD bosa brālēns, es domāju par reālu nakts_braukšanas_bez_atstarotāja_iešanas simulatoru kas apceļo laukus.

– braucot runā pa telefonu (ātrums parasti nokrīt uz 40)

– bremžu sistēma nav pārbaudīta gadu (gan jau pat nezin kur jāskatās bremžu šķidrums)

– stūres iekārta kko klab vai bišku staigā (es tak esmu programmētājs nevis automehāniķis!)

– kad pēdējo reizi aizvedi savu mazo atvasi ceļa malā, un parādīji kādu nosprāgušu dzīvnieciņu “Reku, dēls, tas esi Tu, ja sadomāsi rotaļāties pie ceļa”

– skatās uz pa trotuāru ejošu seksīgu pakaļu (nedirs, to visi dara!)

– spaidi rādioaparātu vai maini kaseti

– brauc mājās naktī, samiegojies, bet stūrgalvīgi turpini bez pauzēm

– strīdies ar blakussēdošo, neatceroties vai vispār tikko pārbrauktajā krustojumā bija zaļais

– kad pēdējo reizi skatījies uz riepu nodilumu??? (nāk oktobris, ģēnij, tulīt būs pirmais sniegs!)

– spoguļus saregulēji lai nav aklā zona? (galvu ar gan jau negrozi pirms maini joslu, bļe)

– tumsā salona spoguli uz nakts režīmu vispār zini ka var pārslēgt? jeb kal plānus, kā mājās ieliksi twiterī ka viens pimpis tevi aizmugurē žilbināja ar tālajiem!

– tu vispār skaties uz priekšu tālāk par nākamā autiņa pakaļu?? tik daudz var paredzēt no tā, kas notiek tur tālumā, arī mirkli, kad sīkais perdels skries uz ceļa kamēr mamma klačo ar drušku.

– varbūt izej kkādus ekstrēmās braukšanas kursus, lai iemācītos savākt autiņu arī pie 50km/h. kas i, slabo? ak naudiņas žēl. ai ai, re kā, tomēr esi divkosis :)

– a vispār Tu zini, kam domāts ABS?.. Tev diezvai autoskolā instruktors Jānis Lohs mācīja STŪRĒT brīdī kad bremze ir nospiesta tā ka ceļgals otrādi aizlokās! pamēģini, ABS ir tieši tam lai bremzējot apbrauktu to pidaru, kas iznāca pastaigāties paši zinam kur un kādā stāvoklī.

– bla bla, bla bla, jūsu visi esat lohi, īpaši motociklisti, un vēl tie autobraucēji, kas neredz riteņus, bla bla, es visu vislabāk pārzinu, tas nekas, ka mans vienīgais auto piederēja instruktoram. bla bla, bla bla..

Labs i, man apnika, paši sapratāt. Aizveriet mutes, un sastādiet savu “A sarakstu” un tad padomājiet kurš kļūdu komplekts tuvāks Tev.

P.S. ja jautāsiet, man petīcijas 15+ un 1+ liekas abas smieklīgas, jau tagad radars neaiztiek vismaz uz 8+, un tas man netraucē dzīvot!

Mana bloga draugi: rusantro.com dzēlīgie dzīves stāsti atklāj to, par ko neraksta prese!

6 Komentāri

 1. Lieliski uzrakstīts, pilnībā atbalstu. Ātrums ietekmē bremzēšanas ceļu, kāds būš gala ātrums ietriecoties gājējā un to kādas tad ir izredzes gājējam izdzīvot, bet šīs lietas ir vēl smagākas, jo tās ievērojot attiecīgo avāriju var novērst pilnībā.

  24-Sep-12 at 20:03 | links
 2. Viktors

  Gluži manas domas, piekrītu par 100%!

  25-Sep-12 at 11:00 | links
 3. usinss

  Tāpēc ar neparakstīju to mēslu, jo neredzu jēgu +15.. tik pat labi, ja jau nav tik bīstami, uzliek zīmi ar augstāku limitu…

  Bet 80% nespēj pat tagad normāli “satiksmē” iekļauties…

  25-Sep-12 at 22:59 | links
 4. Arī neparakstīju to mēslu, jo liekas dīvaina doma atļaut oficiāli pārkāpt likumu. Pats gan bieži braucu uz Api un zem 120 nepārvietojos. Uzskatu, ka spēju savaldīt savu Astru šādā ātrumā.

  26-Sep-12 at 21:59 | links
 5. Neparakstiiju, bet tikai taapeec, ka shobriid mani neskar un kad skars, kas to lai zina, kas tai laikaa jau buus nomainiijies.
  Bet buutu iemesls. Tu cilveeks taadaa vietaa ar 50 centies apdziit, a tur fotoradars. Protams, ka apdzenot aatrums tiek palielinaats. Ja buutu ments taadaa vietaa, tas noveerteetu objektiivi (es ceru). Protams, skolas ir cita lieta – pie skolaam jau arii apdziit nav atljauts parasti.

  27-Sep-12 at 11:08 | links
 6. ak jaa un veel – cepiens nav par atljauto aatrumu, bet gan par FOTORADARU apaksheejo limitu. Neviens nesaka, ka varees braukt uz 65. Taapat varees tik uz 50, bet fotoradari nekjers, ja tev buus 60 tai briidii, kad tu dodies vinjam garaam.

  27-Sep-12 at 16:11 | links

Iekomentē

Tavs epasts publiski netiks rādīts Required fields are marked *
*
*