Blogs / Astro / Velo / Grāmatas / Saites / Par / Twitter / Bildes / Video /

Skip to content

Ikea veikals Lietuvā, Viļņā


Ikea veikals Lietuvā, Viļņā – mana īsā pieredze kā aizbraukt, ko apskatīt, kā pirkt un cenas :)

Nokļūšana līdz Ikea Viļņā

No Rīgas līdz Ikea veikalam būs kādas četras stundas ar savu auto – pa ceļam noteikti gribēsies apstāties izstaipīt kājas (to labāk darīt kkad pēc LV robežas līdz Panevēžai, jo tālāk ir ātrais lielceļš un ceļmalā gandrīz nav “kabatu” vai ēstuvju). Brauciet ar navigāciju (tomtom) vai sava telefona GPS karti (Google maps) – tikai atceries par datu pārraides cenām ārpus LV.
Interesanti, ka mūsu Tomtom 1) pie Panevēžas rādīja lai braucam tai cauri, nevis pa ātrāko apkārtceļu uz kuru norādīja ceļa zīmes (jābrauc pēc zīmēm, ignorē šito gļuku ja Tev rāda), un 2) nevarēja atrast precīzu Viļņas Ikea ielu (Vikingų gatvė 1, Vilnius, Lietuva), tāpēc sākumā pašāvām garām kur jānogriežas un metām riņķī pirms Viļņas lidostas.

Pie Ikea ir liels bezmaksas stāvlaukums. Zīmīgi, ka ar iepirkumu ratiņiem nevar tik tālāk par izejas pajumti – tur speciāli ierīkota sēta, un mašīnām uztaisītas īslaicīgās iebraukšanas kabatas kur viens pastāv pie ratiem kamēr otrs aizskrien pēc auto :)

Te vienkārša shēma kā Viļņā pareizi izbraukt līdz IKEA:
lietuvas-ikea-karte

Cenas Lietuvas Ikea

Norēķināšanās līdz gada beigām vēl ir litos (1 eiro ir kādi 3 vai 4 liti), bet ar janvāri jau Lietuvā būs eiro. Rīgā labākais maiņas kurss laikam ir Tavex punktos, nevis bankās. Cenas IKEA veikalā norādītas gandrīz visur abās valūtās. Mani cenas pārsteidza – biju gaidījis superstilīgās mēbeles pa superlēto, bet nē, tur var dabūt gan ādas dīvānu pa 1500 eiro, gan virtuves krēslus pa 50 eiro, gan žurnālgaldiņus pa 6 eiro. Mani uzrunāja gaumīgs moskītu tīkls gultai (nieka 11 eiro, meklē ekspozīcijā uz āra balkona) un tie paši lētie krāsainie žurnālgaldiņi :)
Nemāku teikt par Polijas vai Somijas Ikea veikaliem, jo tur neesmu bijis :) Obligāti uzmetiet aci cenām iekš Ikea mājas lapas lietuviešu valodā.
lietuvas-ikea-zimuli

Lietuvas Ikea sortiments

Ieejot iekšā ir info stends ar pāris darbiniekiem – vairums tur saprot krieviski vai angliski toč. Te var paņemt katalogu (ko pie kasēm prom ejot kasiere savāks), zīmulīti, lielais maiss ratiņiem vai rokām, piezīmju lapiņu ar veikala shēmu, un papīra metramēru :) Tālāk ir braukšana uz otro stāvu, kur sākas preču ekspozīcija – guļamistabas, bērnu istabas, krēsli, dīvāni, utt. Te visu, kas tev iepatīkas, atzīmē paņemtajā ikea piezīmju lapā (ņem vairākas, ja iepirksies pa nešpetno). Maršruta beigās ir nokāpšana pirmajā stāvā, kur pirms kasēm ir tās pašas preces kas augšā, tikai pārskatāmāk (?) kā noliktavā (iedomājies Depo tepat Rīgā). Vēl man likās, ka šajā galā pie precēm bija arī tādas kas augšā nebija (vai netika saskatītas dēļ nogurdinošā raibuma). Lejā pie kasēm pa labi vēl ir nocenoto preču telpa, kaut gan tur īsti nekas mega lēts vai ņemams nebija, vismaz tādam tūristam kā man, kas tajā Ikea vispār neko konkrētu nemeklēja :)) Pievērs uzmanību, ka pie katras preces veikalā uz cenas bļitkas ir arī norādīts numurs noliktavas ejai kur tā prece pēc tam ir dabūnama. Sīkās preces, kā blociņi, krūzes vai virtuves knaģi, tās vari likt maisā jau uzreiz augšstāvā (kaut arī lejā to arī būs čupa). Principā es tur staigāju un sākumā atzīmēju lapiņā ko man vajag, pēc tam savācu, un gāju tālāk uz pirmo stāvu.
lietuvas-ikea-noliktava

Šis tas

Ieteiktu pirms doties uz turieni, kārtīgi izdomāt ko Tev vajag (izmēri, stils, auto ietilpība, telefonā bildes ar tavu telpu lai vizualizētu kas iederās), un apskatīties IKEA mājaslapu lietuviešu valodā (še redzēsi viņu asortimentu un cenas arī eiro). Nezinu kā ar precēm – kas ir, piemēram, UK ikea lapā – vai tās būs arī Viļņā, tumša migla, tāpēc pieturos pie LT weba versijas.

Paēst var normāli turpat pašā IKEA, otrajā stāvā, izstaigājot ekspozīcijas beigās būs liela ēstuve ar diezgan normālu izvēli (viņiem ēstuve ir divās daļās, abās viss dublējas, vienalga no kura gala ej iekšā). Blakus ir tolete, bija vēl bērnu istaba. Ārā pie Ikea nekā cita nav, nomale. Ja vēlaties, ņemiet restorānus un viesnīciņas Viļņas centrā (10min attālumā ar auto no Ikea), vai arī rullē tajā pašā dienā atpakaļ uz LV.

Tas tā ātrumā būtu viss!
P.S. vai IKEA veikals Rīgā arī kādreiz būs – uz šo jautājumu man turienes kasiere pakratīja galvu ka diezvai kādreiz tas notiks :D

lietuvas-ikea-maisi

6 Komentāri

 1. Šodien LV portālos parādījās ziņa, ka IKEA Rīgā būs. Pēc 2 gadiem. Tērēšot 120-150 miljonus €, lai tādu uztaisītu.

  13-Nov-14 at 21:06 | links
 2. O, re kā :) Tos 150 miljonus gan jau atpelnīs pirmajā gadā :))

  13-Nov-14 at 21:15 | links
 3. Runā, ka Polijas veikals tomēr esot par procentiem 15 lētāks

  14-Nov-14 at 19:58 | links
 4. Monika

  Paldies par info!
  Šodien leišu IKEA mani nepatīkami pārsteidza. Pirms došanās uz turieni uzrakstīju e-pastu, lai pārliecinātos vai mana izvēlētā gulta ir nopērkama uzreiz un atbilde bija, ka tāda gulta vairs nav sortimentā. Pēc pusdienas iegāju vēlriz mājas lapā, un tagad tā gulta kā galvenā reklāma guļamistabas preču sekcijai.
  Jautājums; cik, apmēram, laika vajadzīgs, lai izstaigātu visu Viļņas IKEA?

  26-Nov-15 at 16:59 | links
 5. Monika – grūti pateikt cik vajag laika, ja gribas visu apskatīt un pačamdīt, būs dažas stundas. Bet, nav arī lielākais veikals ko esmu redzējis.. Katrā ziņā pa dienu tiksiet galā :)

  26-Nov-15 at 19:00 | links
 6. Monika

  Paldies! :)

  26-Nov-15 at 19:42 | links

Iekomentē

Tavs epasts publiski netiks rādīts Required fields are marked *
*
*