Blogs / Astro / Velo / Grāmatas / Saites / Par / Twitter / Bildes / Video /

Skip to content

Grāmatas


Varētu teikt, ka grāmatas nelasīju gadus padsmit. Tā regulāri lasīju skolas laikos, un tad sekoja tikai obligātā garlaicīgā socioloģijas literatūra studiju gados, no kuras es atceros maz un labi vien ka tā! Bet, mani jau sen grauza sajūta, ka interneti nebūt nav grāmatu vērtīgākie surogāti. Par laimi, pirms gada pusotra, atklāju Bookdepository.co.uk un lēnā garā iepirktu tur grāmatas divdesmit. Kuras, protams, lasīt nebija laiks.

Šovasar bija iespēja dabūt Kindle pa štatu cenām (~45 Ls), domāts darīts, un tajā aparātiņā tagad man ir ~200 grāmatu (kolekcija izvdeidojusies gadiem krājot visādus PDFus, vai sirojot par bezmaksas grāmatu portāliem un http://thepiratebay.se/).

Tad nu atskaitīšos par interesantākajām e/grāmatām. And yes, Kindle ir licis man sākt/atsākt lasīt – tagad cītīgi lasu visas papīra grāmatas, lai pēc tam var ķerties pie Kindle satura (faktiski, arī tajā esmu jau iesācis grāmatas padsmit).

“The Zombie Survival Guide: Complete Protection from the Living Dead”, Max Brooks

Grāmatas autors nopārdeva nākamo storiju Holivudai, un drīz būs skatāms kā “World War Z”. Pirms par tādu vispār zināju, mani paķēra šīs grāmatas anotācija, un tā nu mētājas manā plauktā. Iesākums garlaicīgs, pārāk detalizēti ieslīgstam neeksistējošu zombiju folklorā. Ātra izklaide vakariem, kad nav ko darīt!
Gramata "The Zombie Survival Guide: Complete Protection ... on Twitpic

“UnMarketing: Revised and Updated”, Scott Stratten

Mēs visi esam apsēsti ar jaunu pārdošanas kanālu meklēšanu, to starp internetā. Pieredzējis frīlanceris, ar spēcīgu viedokli par mārketingu dzīvajā un internetos. Lasot piefiksēju, ka līdz pusei atziņu katrs saprātīgs e-biznesmenis būs jau pats nonācis, otra puse būs gan interesants ideju papildinājums, gan pa saujiņai buļļasūdu.
Gramata "UnMarketing" http://guigo.eu/gramatas on Twitpic

“Anarchism, Very Short Introduction”, Colin Ward

Vairumam cilvēku anarhisti asociējas ar nodzērušamies pankiem Eiropas autoostās. Kas ir nenormāli nepareizs priekšstats. Īss bet iespaidīgs ievads anarhistu filozofijā, dibinātājos, eksperimentos, un kā šie uzskati nemanāmi ir mainījuši pasauli uz labāko pusi.
Izlasiju gramatu "Anarchism" introduction. Iesaku, ... on Twitpic

“F’d Companies: Spectacular Dot Com Flameouts”, Philip J. Kaplan

Šī ir grāmata, kuru, es ceru, lasījuši visi Latvijas start-up censoņi :) Par interneta burbuli 2000šo gadu sākumā, kad Brīvības statujas salu noīrēt .com projekta tusiņam bija ierasta lieta. Miljoni, kokaīns, un nulle sajēgas ko darīsim pēc pus gada.
Piebeidzu šo grāmatu, ceru, ka to lasījusi visa LV start-up u... on Twitpic

“The Art Of War”, Sun Tzu

Vēsturisks gabals, kas tapis pirms pāris tūkstošiem gadu. Par stratēģiju veiksmīgas uzvaras plānošanai. Līdz ar to grāmata populāra rietumu biznesmeņu aprindās. Šis tas interesants tur bija arī pa tēmu, nenoliegšu, bet interesantāk bija lasīt tā laika rakstīšanas modi un paustos uzskatus (cik nu tas iespējams tulkojot no ķīniešu uz angļu).
Gramata "The art of war" http://guigo.eu/gramatas on Twitpic

“How To Survive A Robot Uprising”, Daniel H. Wilson

Satīrisks manuālis kā uzvarēt cīņā ar robotiem, kas neizbēgami drīz sacelsies pret savu radītāju :D Patiesībā labs lasāmais, atslodzei. Kā arī dažas labas atziņas, kā un kur zvetēt tosterim, kad tas mēģina Tevi nožmiegt.
Gramata "How to survive a robot uprising" http://gu... on Twitpic

“Apziņas Parazīti”, Kolins Vilsons

Grāmatu var meklēt antikvariātos vai ibook.lv – fantastikas romāns par citā dimensijā un vienlaicīgi mūsu apziņā dzīvojošiem parazītiem, kas nospieduši cilvēci uz ceļiem jau vairākus gadsimtus atpakaļ. Patiks uz filozofiju vai psiholoģiju ievirzītiem lasītājiem, kā arī H.P. Lovecraft faniem.
Gramata "Apzinas Paraziti" http://guigo.eu/gramatas on Twitpic

“Latvijas Armija 20 Gados”

Nacionālie bruņotie spēki dod šīs grāmatas PDF par velti. Interesants vēsturisks lasāmais! Grāmatas sākumā amatpersonu uzrunas var izlaist, interesantais sākas ar redakcijas priekšvārdu.
Grāmata Latvijas Armija 20 Gados

“Nogrimušie Dārgumi”, Ž. I. Kusto un F. Diolē

Atskats vienā no Kusto ekspedīcijām okeānu plašumos – Karību reģions, bīstamie koraļļu rifi un sena dārgumu kuģa meklēšana. Šito lasot reāla sajūta, ka tagad par okeānu zini par procentiem desmit vairāk :)) Meklē antikvariātos vai ibook.lv
Gramata "Nogrimušie Dārgumi" http://guigo.eu/gramat... on Twitpic

Lai labi lasās, dēls!