Blogs / Astro / Velo / Grāmatas / Saites / Par / Twitter / Bildes / Video /

Skip to content

Kuršu kāpas, Lietuvā


 

Pārgājiens pa Kuršu kāpām Lietuvā

Maršruts:

Klaipēda – Nida, pārgājiens ar teltīm un mugursomām. Izkāpjot pussalā no Klaipēdas prāmja, sākam pārvietoties Nidas virzienā (50 km), tā ir neliela pilsētiņa Kuršu kāpas vidū, tālākais punkts kur sniedzas Lietuva. Pa ceļam apskatamies visādus objektus, skaistās mazpilsētas, jūru ar augstajām kāpām. Gan galapunktā Nidā, gan pa ceļam ir kempingu vietas, kur ir jāmaksā par telts vietu. Maksa varētu būt ap 5 eiro par telti.

Transports:

Ar autobusiem līdz Klaipēdai. Ir taisnais reiss Rīga – Klaipēda, maksā 12 Ls.
Lētāk iznāk ar pārsēšanos Liepājā – 7 Ls
Rīga – Liepāja = Ls 4,5
Liepāja – Klaipēda = Ls 2,5
Klaipēda – Nida = ar kājām + jāskatās kādi un kad kursēs vietēji busi.

Par Kuršu kāpu:

Tā ir šaura un gara pussala, kas sākas Krievijas pusē (Kaļiņingradas apgabals) un beidzas Lietuvas pusē (pretī Klaipēdai) ar jūras šaurumu bez tilta. Šī pussala ir aptuveni simts kilometrus gara, puse pieder Lietuvai (no Klaipēdas līdz Nidai), otra puse Krievijai (jābūt Krievijas vīzai, ja gribēsies redzēt pussalu visā garumā). Platums ir iespaidīgi šaurs – plānākās vietas ap 400 metri, platākā ap 3,5 kilometri. Uz pussalas izveidojies unikāls dabas un cilvēku veidotu objektu komplekss, sākot no skaistām mazpilsētiņām, beidzot ar visādām apskates vietām un 60 metrus augsto smilšu kāpu Nidā.

No Klaipēdas uz pussalu var nokļūt tikai ar prāmi. Prāmji darba laikā kursē ik 15 minūtes, uzņem arī mašīnas, maksā ap 8 lati mašīna un lats vai divi cilvēks. Atpakaļ pārcelšana notiek bez maksas. Tūrisma sezonā un wīkendos uz prāmi var gadīties rindas, dzirdēts pat par kilometriem garām rindām. Bet nav tik traki, jo prāmis peld minūtes piecas, un ir jau otrā krastā. Pie tam, Klaipēdā ir divas prāmju pārceltuves, skatiet uz vietas Klaipēdā kartēs. Klaipēda pati par sevi arī interesanta vieta, var uzkavēties dažas stundas un pastaigāt – ostas rajons, kafija K&D formas debesskrāpjos, delfinārijs ar jūras muzeju, vēsturiskais centrs.

Auto un moto šoferiem:

Uz pussalas obligāti jāseko līdzi ātruma ierobežojumiem, kas attēlot zīmēs. Es ieteiktu braukt pat lēnāk, ja aizmugurē nav kam traucēt. Tam ir sekojoši iemesli:
– šaurs un līkumains ceļš, pa pusjoslai katrā virzienā, mežmala tuvu ceļam;
– policijas klātbūtne – pat vēlā naktī satikām tulīt aiz apdzīvotās vietas zīmes;
– daudz savvaļas dzīvnieku, kas jebkurā mirklī var testies pāri ceļam un to arī regulāri dara. Meža cūkas, lapsas, eži (vairumā), stirnas – tos visus redzēju pie stūres, tā ka bail iedomāties kāds kiš miš sanāktu ja uz 90 satiktos ar meža kuili. Dzīvnieki šeit nebaidās ne cilvēka, ne ceļa, jo tūristi vienmēr stāj malā un skatās kā tie tipina pāri ceļam, ja paveiksies, satiksiet lapsu vai cūku baru – skats tiešām labais.

Kuršu kāpu bildes:

Oficiālā Neringas rajona lapas galerija.
Ceļotāju bildes ar visu karti apskatāmas iekš Panoramio mājas lapas.
Kā arī Flickr foto galerijās.

Kartes:

Kuršu pussala Wikipedia kartē:
Kuršu kāpu kartes

Maršruts Klaipēda – Nida Google kartē:
Kuršu kāpas karte

Klaipēdas centrs un abas prāmju pārceltuves uz Kuršu pussalu:
Klaipēdas prāmju karte

Lidlauks Kuršu pussalā, blakus Nidai:
lidlauks Kuršu kāpās

Nida un Kuršu kāpa no augšas:
Nida un kāpas

Kempinga vieta Kuršu kāpā (teltis, treileri, viesnīcas numuriņi + dušas, tenisa laukums, kopējā virtuve):
kempings Nidā

Papildus info:

Oficiālā Neringas rajona mājas lapa ar aprakstiem, bildēm un nakšņošanas vietām Kuršu pussalā: www.visitneringa.com
Vairāk informācijas Wikipedia aprakstā: en.wikipedia.org/wiki/Curonian_Spit (Kuršu Pussala).